مدیرعامل شركت توزیع برق استان مركزی:

شرایط برق در استان مركزی بحرانی است

شرایط برق در استان مركزی بحرانی است

به گزارش لوازم فلزی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی اظهار داشت: شرایط برق استان مرکزی به قدری بحرانی است که با خاموش کردن چند لامپ مشکل حل نمی گردد و نیاز است صنایع در هفته یک روز کامل تعطیل باشند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، محمد اله داد ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه شرایط برق کشور و استان مرکزی بحرانی است، اظهار نمود: چهار ماه سخت پیش رو است و اگر وضعیت مصرف به همین منوال باشد، اعمال خاموشی روزانه تا آخر شهریورماه ادامه دارد. وی افزود: شرایط برق استان به قدری بحرانی است که با خاموش کردن چند لامپ توسط مشترکان مشکل حل نمی گردد و نیاز است صنایع در هفته یک روز کامل تعطیل باشند.
میزان مصرف ۲ ماهه گذشته بخش عمومی استان مرکزی نسبت به مشابه قبل ۲۵ درصد افزایش داشته است
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی ضمن اشاره به این که کاهش بارندگی ها در کشور و استان مرکزی هم از دیگر علل ایجاد بحران در وضعیت برق است، خاطرنشان کرد: کاهش بارندگی ها سبب شده تا ۴۰ درصد آب پشت سدها کاهش پیدا کند و در سالهای گذشته استفاده از آب سدها در این فصل انجام نمی شد اما الان به علت شرایط خاص از آب پشت سدها برای تولید برق استفاده می شود.
اله داد اظهار نمود: میزان مصرف ۲ ماهه گذشته بخش عمومی استان مرکزی نسبت به مشابه قبل ۲۵ درصد، کشاورزی ۶۶ درصد، صنعت ۱۹ درصد و سایر مصارف ۱۳ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: بخش کشاورزی در مصرف برق و کمک به حل مشکل بسیار تأثیرگذار است و انتظار است برای رهایی از این بحران به معنای واقعی همه مشترکان دست به دست هم دهند.
کشف ۱۵ هزار دستگاه ماینر در استان مرکزی
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی با اشاره به اینکه استفاده از دستگاههای ماینر غیر مجاز از دیگر مشکلات جدی است که صنعت برق را با چالش جدی روبرو کرده است، بیان نمود: ۱۵ هزار دستگاه ماینر از سال قبل تابحال در استان مرکزی از بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی، تجاری، خانگی، عمومی و از مطب پزشکان کشف شده است.
اله داد افزود: تابحال حدود ۵۰ مگاوات مصرف برق دستگاههای ماینر قاچاق در استان شناسایی شده و پیشبینی می شود به همین میزان هم کشف نشده وجود داشته باشد همینطور تابحال ۱۰۰ میلیون تومان به اطلاع دهندگان ماینرهای غیر مجاز در استان مرکزی پرداخت شده است و پاداش ها بسته به تعداد دستگاههای ماینر تا ۲۰ میلیون تومان است که در مدت یک هفته به اطلاع دهندگان پرداخت می شود.
وی عنوان کرد: عدالت در اعمال خاموشی ها در دستور کار جدی قرار دارد اما برخی استثنائات مانند بیمارستان ها، مراکز نگهداری واکسن های کرونا، محدودیت تأمین آب آشامیدنی و سایر موارد دلایلی هستند که در بعضی مسیرها امکان قطع برق وجود ندارد و شاید برخی مشترکان در روز ۲ بار با اعمال خاموشی مواجه شوند.
مصرف برق ۱۵۸ مگاوات بیشتر از سهیمه استان است
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی خاطرنشان کرد: سهمیه برق استان ها به صورت هفتگی و یا روزانه اعلام می شود که سهمیه فعلی استان ۶۹۲ مگاوات در روز است اما مصرف آن به ۸۵۰ مگاوات رسیده که برای رسیدن به سهمیه تعیین شده، اضافه مصرف باید با اعمال خاموشی ها کنترل شود.
اله داد اظهار داشت: سرقت ترانس ها و تجهیزات برقی هم از دیگر مشکلات است و این مهم هم در ۲ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سه برابر افزایش داشته است. وی اظهار داشت: مصرف برق ادارات استان مرکزی نسبت به استان های جنوبی کمتر است اما هنوز رقم مصرف قابل توجه است و بحث بازرسی از ادارات از روز گذشته در استان کلید خورده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در انتها بیان نمود: استفاده از کولرهای گازی در شرکتهای برق و وزارت نیرو ممنوع شده و انتظار است دستگاههای اداری هم در این راستا همکاری و مدیریت خوبی در استفاده از این سیستم سرمایشی داشته باشند.


منبع:

1400/03/03
10:14:07
5.0 / 5
372
تگهای خبر: تولید , دستگاه , شركت , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی