رئیس اتحادیه طلا ؛

علل افزایش قیمت سكه و طلا

علل افزایش قیمت سكه و طلا

به گزارش لوازم فلزی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه نرخ ها در بازار افزایشی است، اظهار داشت: افزایش اونس جهانی و نرخ دلار در بازار ارز، دو عامل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه طی روزهای اخیر بوده است.ابراهیم محمدولی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت بازار طلا و سکه، عنوان کرد: هر زمانی که نوسانی در قیمت طلا و سکه رخ می دهد، بازار به حالت رکود درمی آید و به علت کاهش تقاضا، خرید و فروش خاصی صورت نمی گیرد.
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران اضافه کرد: هم اکنون اونس جهانی نسبت به روزهای گذشته افزایش پیدا کرده و به ۱۹۰۴ دلار و ۵۰ سنت رسیده است، همین مبحث سبب تغییر بازار ارز و افزایشی شدن نرخ ها در این بازار شده است.
وی افزود: ازاین رو این دو عامل اثر افزایشی روی نرخ طلا و سکه داشته است؛ به شکلی که یک مثقال طلای ۱۷ عیار را به ۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار را به یک میلیون و ۸۰ هزار تومان رسانده است.
محمدولی اضافه کرد: همینطور نرخ هر قطعه سکه طرح جدید ۱۰ میلیون ۷۵۵ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان شده است.
وی با اشاره به اینکه نرخ ها در بازار طلا و سکه افزایشی است، خاطرنشان کرد: افزایش اونس جهانی و نرخ دلار در بازار ارز دو عامل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه بوده است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: پیشبینی در مورد قیمت ها دشوار می باشد اما انتظار می رفت نرخ ها در بازار ارز کنترل شود تا اثر این کنترل قیمت روی طلا و سکه هم خویش را نشان دهد.


منبع:

1400/03/08
22:59:20
5.0 / 5
390
تگهای خبر: بازار , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی