پورابراهیمی در دیدار با نمایندگان ادوار مجلس:

هیچ كدام از نمایندگان نگاهی برای حضور در دولت ندارند

هیچ كدام از نمایندگان نگاهی برای حضور در دولت ندارند

رئیس کمیته اقتصاد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اظهار داشت: قرار نیست عضوی از نمایندگان مجلس در کابینه دولت سیزدهم دیده شوند و هیچ کدام از نمایندگان مجلس فعلی نگاهی به برای حضور در دولت ندارند و ما این امر را با صراحت اعلام نموده ایم.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیته اقتصاد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در نشست مشترک با منتخب نمایندگان ادوار، اظهار نمود: بنده سه هفته گذشته گزارشی درباره شاخصهای سیاسی تهیه کردم و حدودا 13 الی 14 شاخص مورد بررسی قرار گرفت و باید بگویم که با عنایت به شرایط کشور واقعا در وضعیت جدی قرار داریم.
وی اظهار داشت: حالا سال اول مجلس یازدهم سپری شده و ما باید منتظر بمانیم تا انتخابات تمام شود و بعد به بٌعد نظارتی خود بپردازیم و اساسا این حوزه را با جدیت دنبال خواهیم کرد، ازاین رو وظیفه ما نبود که به صورت میدانی در انتخابات ورود نماییم اما وجود چندین عامل ما را به این امر ملزم کرد.
رئیس کمیته اقتصاد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه رهبر انقلاب تاکید دارند که هرکس می تواند به دیگران در انتخاب اصلح کمک نماید، متذکر شد: ما از مرکز آمار ایران و بانک مرکزی تقاضا کردیم تا گزارشی در مورد وضعیت داده های در ارتباط با شاخصهای اقتصادی در اختیار ما قرار دهند، بنده قصد دارم که بعضی از آمار و ارقام این گزارش را اعلام کنم.
پورابراهیمی بیان نمود: طبق گزارش های آماری سال ۹۲ الی ۹۹ درآمد ملی کشور منفی ۴/۵ درصد کاهش داشته، همینطور شاخص بهره وری هم کاهش ۹ درصدی را در خلال این سالها تجربه کرده است.
وی اظهار داشت: لازم به ذکر است که تنها امسال شاهد سیصد و پنجاه هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم که این اولویت، چالش دولت سیزدهم است، البته باید بگویم که نرخ رشد اقتصادی در هشت سال قبل هم صفر بوده است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، تصریح کرد: در شرایط فعلی کشور امکان هیچ آزمون و خطای دیگری خصوصا در عرصه اقتصاد وجود ندارد، ازاین رو و با عنایت به شرایط ما احساس تکلیف کردیم تا بتوانیم با عنایت به ظرفیت های موجود اقتصاد ایران را نجات دهیم.
پورابراهیمی با تکیه بر اینکه ظرفیت نمایندگان ادوار باید به اتاق فکر اقتصادی مجلس و دولت تبدیل گردد، اظهار داشت: ما باید پس از پیروزی در انتخابات به رئیس جمهور منتخب با استفاده از ظرفیت های خود کمک نماییم تا امور کور به خوبی اداره شود و از چالش ها عبور نماییم.
وی با بیان اینکه ما در مقابل انقلاب و مردم مسئولیت داریم و باید برای عبور از شرایط موجود تلاش نماییم متذکر شد: پیشنهاد من این است که یک شورا تحت عنوان فراکسیون اقتصادی نمایندگان ادوار تشکیل دهیم تا تصمیم بگیریم که چگونه به بهبود فعالیتهای دولت و مجلس کمک نماییم.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تقدیر رهبر انقلاب از مجلس یازدهم برای ما افتخار بزرگی است اظهار داشت: قرار نیست عضوی از نمایندگان مجلس در کابینه دولت سیزدهم دیده شوند و هیچ کدام از نمایندگان مجلس فعلی نگاهی برای حضور در دولت ندارند و ما این امر را با صراحت اعلام نموده ایم بنابراین ما جایگاه مجلس را در وضعیت کنونی به نهایت مهم تر از دولت می دانیم و تا روز انتخابات از آیت الله رییسی حمایت خواهیم کرد.
نماینده مردم کرمان تصریح کرد: بعد از آخر روز ۲۸ خرداد و سپری شدن انتخابات، مجلس و کمیسیون های تخصصی آن منتظر خواهند ماند تا دولت کابینه و برنامه خویش را عرضه کند و باید متذکر شوم که فارغ از آن که چه کسی رئیس جمهور شود، ذره ای از منافع ملی کوتاه نخواهیم آمد.
پورابراهیم بیان نمود: بنده طرحی تحت عنوان تببین شاخصهای اقتصادی دولت منتخب و مستقر را آماده کرده ام که به تازگی اعلام وصول شد و می خواهیم تا با جمع آوری پنجاه امضا آنرا به صحن علنی مجلس بیاوریم و با این ترتیب درهر دولتی تیمی متشکل از مجلس و ارکان نظام کار علمی انجام دهند تا مدلهای فکری شکل بگیرد البته امکان دارد دولتی تشکیل گردد که بگوید ما نیازی به همفکری شما نداریم ازاین رو اگر دولت جدید تمایل داشته باشد حتما به آنها مشاوره خواهیم داد.1400/03/24
22:49:36
5.0 / 5
279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی