خبر خوب برای اصناف

خبر خوب برای اصناف

اتاق اصناف ایران طی اطلاعیه ای اعلام نمود که ارائه اظهارنامه مالیاتی مودیان صنفی تا ۱۵ تیرماه تمدید گردید، هر چند صنوف خواستار تمدید این مهلت تا آخر شهریور ماه بودند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، اتاق اصناف ایران پس از رایزنی ها، مکاتبات و درخواست های مکرر از ستاد ملی کرونا و برگزاری جلسات مختلف با معاون اقتصادی رئیس جمهوری، دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی و همینطور امیدعلی پارسا رئیس سازمان امورمالیاتی، اعلام نمود که مهلت عرضه اظهار نامه مالیاتی مودیان صنفی تا ۱۵ تیرماه سالجاری تمدید گردید.
بر این اساس مودیان صنفی، صاحبان مشاغل و کسب و کارها تا ۱۵ تیرماه فرصت دارند، ضمن رفتن به سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.intamedia.ir نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی و یا ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم اقدام نموده و از تسهیلات و معافیت های قانونی بهره مند شوند.
در این اطلاعیه به مشمولان یادآوری شده که در توافقی که بین اتاق اصناف ایران با مسؤلان سازمان امورمالیاتی هفته گذشته در مورد تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات صورت گرفت؛ شرایط خاصی به لحاظ موقعیت و خسارت های وارده به صنوف صدمه دیده بابت کرونا لحاظ شده و حمایت ها و مساعدت های مناسبی در این خصوص در نظر گرفته شده است. همینطور مصوبات موثری در حوزه مالیات، بانک و بیمه در پشتیبانی از اصناف بر مبنای پیشنهادات اتاق اصناف ایران در هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا تاریخ ۸ خرداد ۱۴۰۰ تصویب و ابلاغ گردید.
گفتنی است که به تازگی بسته حمایتی برای صنوف صدمه دیده از کرونا عرضه شد که بر مبنای آن علاوه بر برخی تسهیلات در حوزه بانکی و تعویق مهلت چک ها، مهلت ثبت نام مشاغل و کسب وکارهای به شدت صدمه دیده از کرونا متقاضی دریافت تسهیلات کرونایی هم تا آخر شهریورماه ۱۴۰۰ تمدید شده است.
با این وجود در ایام گذشته اصناف خواهان تمدید مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر عملکرد ۱۳۹۹ تا آخر شهریور شدند که در نهایت این مهلت تا ۱۵ تیر ماه تمدید گردید.
از آغاز شیوع کرونا، سهمگین ترین موج پس از نوروز ۱۴۰۰ شروع شد و مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴طی چهار هفته اخیر تعطیل بودند. این طولانی ترین محدودیت برای مشاغل از زمان آغاز شیوع کرونا بود و مسئولان صنفی کشور بارها به بسته بودن واحدهای صنفی و فعالیت بانک ها و سازمان امور مالیاتی و غیره با عنایت به شرایط اقتصادی سخت اصناف انتقاد کرده اند و در نهایت اتاق اصناف به ستاد ملی کرونا پیشنهاد کرد که مشاغل گروه ۲ که بیشترین واحدهای صنفی را شامل می شود، در شرایط قرمز هم با تشدید پروتکل ها مجاز به فعالیت باشند که عملی شد.
منبع:

1400/03/27
23:35:36
5.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی