كالاها را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می كنند با ارز آزاد می فروشند

كالاها را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می كنند با ارز آزاد می فروشند

به گزارش لوازم فلزی رئیس کل اسبق بانک مرکزی اظهار داشت: متأسفانه کالاها با ارز دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد می شود و با ارز آزاد به مردم عرضه می شود.به گزارش لوازم فلزی به نقل از صداوسیما، محمود بهمنی اظهار نمود: برای کنترل قیمت ها و افزایش سرمایه گذاری در جهت توسعه اقتصادی، احتیاج به ثبات اقتصادی داریم.
وی افزود: برای ایجاد این ثبات، باید در بازار ارز ثبات لازم به وجود آید که ناشی از مدیریت ارزی است.
رئیس کل اسبق بانک مرکزی اظهار داشت: برای ایجاد مدیریت ارزی باید صادرات و واردات ارز کنترل شود یعنی زمانی که صادرات انجام می شود ارز حاصل از صادرات حتما به کشور برگردد تا قیمت ارز ثابت بماند.
بهمنی ضمن اشاره به اینکه مدیریت ارزی می تواند ثبات ایجاد نماید، اضافه کرد: با عرضه مشوق های صادراتی و پیشگیری از واردات غیر قانونی، می توانیم بازار ارز را کنترل نماییم.
وی اظهار داشت: متأسفانه کالاها با ارز دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد می شود و با ارز آزاد به مردم عرضه می شود.
بهمنی اضافه کرد: در صورتیکه دولت آینده از افراد متخصص و باتجربه استفاده نماید می توانیم امیدوار باشیم که این ثبات در شرایط اقتصادی کشور به وجود بیاید.
وی با انتقاد از رشد نقدینگی طی چند سال گذشته اظهار داشت: یکی از عوامل این رشد نقدینگی، تزریق پول بوده که به علت کسری بودجه دولت انجام شده است.
بهمنی افزود: متأسفانه به علت برآورد نادرست دولت از میزان صادرات نفت، دولت گرفتار کسری بودجه شده و برای جبران این کسری بودجه از چاپ پول بهره برد که مشکلات فراوانی را به وجود آورد.
وی تصریح کرد: برای ایجاد ثبات در بازار پول و ارز، مدیریت صحیح، رکن اصلی این بازار است.

1400/04/04
18:28:33
5.0 / 5
313
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بودجه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی