به پیشنهاد وزارت صمت؛

دولت، تعرفه های خدمات سازمان زمین شناسی كشور را بررسی می كند

دولت، تعرفه های خدمات سازمان زمین شناسی كشور را بررسی می كند

لوازم فلزی: وزارت صنعت، معدن و تجارت متن پیشنهادی تعرفه های خدمات اصلی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور را تهیه و به هیئت دولت ارائه کرده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در سال ۱۹۶۲ میلادی مطابق با ۱۳۴۱ هجری شمسی با همکاری سازمان ملل تأسیس گردید. البته فکر ایجاد این سازمان در دی ماه ۱۳۳۸/۱۹۵۹ قوت گرفت و بدین سبب با همت و کوشش سازمان صنایع و معادن، قانون تأسیس سازمان زمین شناسی کشور در ۲۸ مرداد ۱۳۳۸ از تصویب مجلس های ملی و سنا گذشت و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور رسماً کار خودرا از سال ۱۳۴۱ شروع کرد.
سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور مسئول انجام بررسی های زمین شناسی و معدنی در سراسر کشور، جمع آوری نتایج کارهای انجام شده دراین زمینه، ایجاد هماهنگی، تهیه و انتشار نقشه های زمین شناسی ایران می باشد. در سال ۱۹۹۹ وظایف اکتشافی وزارت معادن و فلزات تماماً به سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران محول گردید. این سازمان هم اکنون مسئول مطالعات زمین شناسی کشور و ارزیابی اکتشافی منابع معدنی بجز هیدروکربورها بوده و با دیگر سازمان ها در ایران و خارج از ایران همکاریهای متقابل و برنامه های تحقیقاتی مشترک دارد.
سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در چشم انداز ۲۰ ساله، فراهم نمودن زمینه ها و زیرساخت های لازم برای رشد کارهای دانایی محور و توسعه پایدار کشور بوسیله شناسایی محیط های زمین شناسی، شناخت منابع وکشف ذخایر مواد معدنی و شناسایی فرآیندهای پدید آورنده و کنترل کننده مخاطرات زمین شناختی و رفتارسنجی آنها وگسترش پایگاه داده های علوم زمین، را دنبال می کند.
این سازمان مطابق مصوبه سازمان اداری و استخدامی کشور، دارای پنج خدمت اصلی به شرح زیر می باشد:
• تولید و ارایه داده های علوم زمین
• تولید نقشه ها و گزارش های اکتشافی
• تولید و ارایه داده های سیستماتیک علوم زمین و اکتشاف ذخایر معدنی (رقومی، تحلیلی و مدلسازی)
• ارائه خدمات آزمایشگاه زمین شناسی
• ارائه خدمات موزه ای زمین شناسی
با توجه به نیاز متقاضیان دریافت این خدمات و حسب ماده (۴۱) قانون وصول تعدادی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین، سازمان زمین شناسی می تواند معادل ۱۰۰ درصد درآمدی را که از محل ارائه خدمات کارشناسی، آزمایشگاهی و فروش نشریات وصول و به درآمد عمومی واریز می نماید، از محل اعتباری که به همین دلیل در قانون بودجه هر سال منظور می شود، دریافت نماید.
از آنجایی که دریافت این خدمات، نیازمند تعرفه مصوب از طرف هیئت وزیران می باشد، به همین دلیل وزارت صنعت، معدن و تجارت متن پیشنهادی تعرفه های خدمات اصلی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور را تهیه و به هیئت دولت ارائه نموده است.
گفتنی است این موضوع، مراحل بررسی خودرا در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت طی می کند.


منبع:

1400/04/08
18:18:28
5.0 / 5
242
تگهای خبر: بودجه , تولید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی