اوج گیری تورم فرانسه

اوج گیری تورم فرانسه

به گزارش لوازم فلزی نرخ تورم دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا به ۱.۵ درصد رسید.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از مرکز آمار فرانسه، نرخ تورم فرانسه در ۱۲ ماه منتهی به ژوین با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱.۵ درصد رسید که این نرخ تورم، کمترین تورم ثبت شده این کشور در ۱۴ ماه اخیر بوده است.
مهم ترین عامل افزایشی نرخ تورم طی این مدت در ارتباط با بخش انرژی بوده که در آن تورم به ۱۱.۴ درصد افزایش پیدا کرده است. در میان سایر بخش های هم نرخ تورم بخش تنباکو با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۵.۱ درصد رسیده و تورم بخش ارتباطات به ۲.۹ درصد افزوده شده است.
متوسط نرخ تورم فرانسه در بازه زمانی ۱۹۵۸ تا ۲۰۲۱ برابر با ۴.۴۱ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با آوریل ۱۹۵۸ با ۱۸.۸ درصد و کمترین نرخ تورم ثبت شده هم تورم منفی ۰.۷ درصدی ماه ژوئیه سال ۲۰۰۹ بوده است.
بر اساس ماهانه هم تورم فرانسه در ماه ژوین ۰.۴ درصد اندازه گیری شده که نسبت به تورم ثبت شده ماه قبل ۰.۱ درصد بیشتر شده است. هسته تورمی که تغییرات قیمت در ارتباط با گروه مواد غذایی و انرژی را به علت نوسانات آنها در نظر نمی گیرد در این ماه به ۱.۸ درصد رسیده است.
از طرفی نرخ تورم در دیگر کشور فرانسوی زبان یعنی بلژیک افزایشی بوده است و متوسط نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به ژوین با افزایش ۰.۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۱.۶۳ درصد رسیده است. این نرخ تورم که بالاترین تورم ثبت شده در این کشور در ۱۶ ماه اخیر بوده است بیشتر از همه تحت تأثیر افزایش قیمت بخش حمل و نقل با ۴.۹۸ درصد و آب و برق با ۳.۶۶ درصد قرار گرفته است. از طرفی بیشترین اثر کاهنده تورم در بخش خدمات درمانی با ۰.۲۳ درصد و مواد غذایی با ۱.۸۲ درصد مشاهده شده است.
متوسط نرخ تورم بلژیک در بازه زمانی ۱۹۲۱ تا ۲۰۲۱ معادل ۵.۶۷ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با تورم ۲۲۲.۸۱ درصدی ژانویه۱۹۴۷ و پایین ترین تورم ثبت شده هم در ارتباط با تورم منفی ۱۸.۱۱ درصدی ماه اکتبر سال ۱۹۲۱ بوده است. بر اساس ماهانه تورم این کشور در این ماه ۰.۲۳ درصد بوده که ۰.۰۸ درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است.1400/04/10
13:42:47
5.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی