آزادراه تهران-شمال و بدقولی ای كه تكرار شد!

آزادراه تهران-شمال و بدقولی ای كه تكرار شد!

به گزارش لوازم فلزی در صورتی که قرار بود فاز دوم آزادراه تهران - شمال به صورت یکطرفه تا بهار سال جاری افتتاح شود و نهایتا این وعده به افتتاح تونل البرز تا اوایل تابستان سال جاری رسید، اما به نظر می آید مسؤلان آزادراه تهران - شمال باردیگر بدقول شدند و معلوم نیست که فاز دوم این آزادراه که به صورت مرحله ای و تکه تکه قرار بود افتتاح شود، چه زمانی به بهره برداری می رسد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بعد از افتتاح فاز نخست آزادراه تهران – شمال مسؤلان وزارت راه و شهرسازی، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و بنیاد مستضعفان بعنوان سرمایه گذار این پروژه وعده کردند تا بهار ۱۴۰۰ فاز دوم آزادراه تهران - شمال را به طول ۲۲ کیلومتر و البته به صورت ۵۰ درصد (باند رفت) افتتاح کنند تا این مسیر آزادراهی در کنار جاده چالوس بعنوان مسیرهای رفت و برگشت زیر بار ترافیکی برود.

با وجود این وعده ها، در اواخر فروردین ماه سال جاری خیرالله خادمی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل- درباره آخرین وضعیت فاز دوم آزادراه تهران - شمال صحبت هایی بیان کرد که افتتاح این فاز از آزادراه تهران - شمال را در موعد مقرر با هاله ای از ابهام مواجه کرد.

به گفته او تورم و افزایش هزینه ساخت آن هم از حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان به بیشتر از ۳۴۰۰ میلیارد تومان تکمیل فاز ۲ آزادراه تهران - شمال را گرانتر و سخت تر کرده است.

بنابراین مقرر شد تا تونل البرز بعنوان بخش مهمی از این آزادراه به طول شش و نیم کیلومتر و به صورت دو طرفه به بهره برداری برسد و بعد از آن باند غربی منطقه دوم آزادراه تهران - شمال افتتاح شود اما با وجود گذشت بیشتر از سه ماه از این اظهارات خبری از افتتاح تونل البرز آزادراه تهران - شمال نیست و به نظر می آید وعده های مسؤلان برای افتتاح آزادراه تهران – شمال یکی بعد از دیگری عقب می افتد.

اما این علل به نظر منطقی نمی آید چون که حتی اگر هزینه ساخت آزادراه تهران-شمال دو برابر افزایش پیدا کرده باشد، با برنامه افتتاح مرحله ای فاز دوم آزادراه تهران - شمال که از ابتدا به دو و سپس به سه مرحله و بخش تقسیم شد دیگر دلیلی برای تاخیر باقی نمی ماند. البته با وجود پیگیری خبرنگار ایسنا از مسؤلان و متولیان این پروژه، کسی حاضر به پاسخگویی برای تشریح دلیل این تاخیر نشد.
1400/04/11
15:46:35
5.0 / 5
335
تگهای خبر: حمل و نقل , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی