تا ۱۳ تیر ماه؛

۳ و دو دهم میلیون تن گندم از كشاورزان خریداری شد

۳ و دو دهم میلیون تن گندم از كشاورزان خریداری شد

به گزارش لوازم فلزی از شروع عملیات خرید تضمینی گندم تا ۱۳ تیرماه، ۳ میلیون و ۲۰۸ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، سید محمد تقی طباطبایی ارزش گندم های خریداری شده را ۱۶۱ هزار و ۶۷۴ میلیاردریال اعلام نمود و اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۱۴۰ هزار میلیاردریال (۹۸ درصد) از مطالبات گندم کاران پرداخت شده است.
مشاور فرهنگی شرکت بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: استانهای خوزستان با یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن، گلستان با ۴۴۲ هزار تن و فارس با ۴۳۲ هزار تن پیشتاز خرید تضمینی این محصول در کشور است. هم اکنون به جز سه استان خوزستان، بوشهر و هرمزگان که خریدشان به اتمام رسیده، خرید تضمینی گندم در دیگر استانهای کشور ادامه دارد.
خرید تضمینی ۱۲۱ هزار تن دانه ی روغنی کلزا
طباطبایی مقدار خرید تضمینی دانه ی روغنی کلزا را ۱۲۱ هزار تن و ارزش آنرا ۱۲ هزار و ۲۹۷ میلیاردریال اعلام و از پرداخت ۱۱ هزار و ۳۲۰ میلیاردریال به کلزاکاران اطلاع داد که این مقدار پرداختی معادل ۹۰ درصد ارزش کلزاها است.
وی خاطرنشان کرد: خرید تضمینی کلزا در ۲۴ استان کشور ادامه دارد و بیشترین مقدار آن در گلستان به میزان ۶۶ هزار تن و در خوزستان به میزان ۲۰ هزار تن خریداری شده است.
مشاور فرهنگی شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش دیگر گزارش خود از تأمین کالاهای اساسی از توزیع ۹۰۰ هزار تن انواع کالای اساسی برنج، شکر و روغن از آغاز سالجاری تا ۱۳ تیرماه اطلاع داد و اضافه کرد: در این زمان حدود ۱۰۰ هزار تن برنج، ۳۲۰ هزار تن شکر و ۴۷۷ هزار تن روغن از راه شبکه توزیع در سراسر کشور در اختیار مصرف کنندگان قرار داده شده است.
طباطبایی اظهار داشت: برای تأمین نیاز مصرفی گندم و آرد واحدهای تولیدی کشور نانوایی و صنف و صنعت هم حدود ۳۰۸ هزار تن گندم و ۳۰۷ هزار تن آرد از آغاز تیر ماه تابحال توزیع شده است.


منبع:

1400/04/14
10:08:14
5.0 / 5
252
تگهای خبر: تولید , خرید , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی