صنایع انرژی بر ملزم به كاهش مصرف شدند

صنایع انرژی بر ملزم به كاهش مصرف شدند

مدیرعامل توانیر اظهار داشت: بر طبق مصوبات امروز، صنایع انرژی بر مانند سیمان و فولاد، ملزم به کاهش مصرف خود شدند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، محمدحسن متولی زاده امروز و پس ازبازدید معاون اول رییس جمهور از دیسپاچینگ ملی در جمع خبرنگاران با اشاره نتایج این جلسه با اشاره به اینکه صنایع غذایی مشمول این محدودیت نخواهند بود، اظهار نمود: طی ۴۰ روزه اخیر صنایع بزرگ و کشاورزان همکاری لازم را داشته اند اما باتوجه به شرایط موجود، خواهان همکاری بیشتر صنایع هستیم.
وی ادامه داد: حجم سرمایه گذاری صورت گرفته در برق نشانگر آنست در طول ۸ سال قبل سرمایه گذاری در زمینه صنعت برق کاهش نیافته است
مدیرعامل توانیر با اعلان اینکه نیروگاه های برق آبی حدود ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق دارند اظهار داشت: این میزان تولید درسالهایی که وضعیت آب کشور متعارف بوده همانند سالهای ۹۸ و ۹۹، قابل استفاده بود اما امسال حجم آب سدها ۵۰ درصد کاهش یافته بدین سبب ظرفیت تولید نیروگاه ها نیز کاهش یافته است.
وی افزود: طی ماه های اخیر نیروگاه های برق آبی تنها دو تا ۳۰۰۰ مگاوات ظرفیت تولید دارند بدین سبب فاصله بین ۷ الی ۸۰۰۰ مگاواتی یکی از عوامل محدودیت و خاموشی ها است.
وی با اعلان اینکه ماینرهای مجاز ۳۰۰ مگاوات مصرف برق دارند که بر طبق تصمیمات اتخاذ شده از شروع خرداد تا اختتام شهریور ماه از مدار خارج شده اند، اشاره کرد: بر طبق گزارش دانشگاه کمبریج ۲۰۰۰ مگاوات از مصرف بر کشور به ماینرهای بدون مجوز اختصاص دارد. ماهیت رمز ارزها این است که چندان قابل اندازه گیری نیست.
متولی زاده درباره خسارت به لوازم خانگی و نحوه جبران آن اظهار داشت: خسارت ناشی از حوادث برق بیمه است و در سامانه بیمه مشترکان امکان ثبت و پیگیری وجود دارد.1400/04/16
13:00:44
5.0 / 5
296
تگهای خبر: تولید , چین , سرمایه , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی