نرخ بیكاری چین كمتر شد

نرخ بیكاری چین كمتر شد

لوازم فلزی: نرخ بیکاری چین به پنج درصد کاهش پیدا کرد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری چین در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن در شرایطی به ۵.۰ درصد رسیده است که در مقایسه با بازه مشابه منتهی به ماه قبل، نرخ بیکاری در این کشور ۰.۱ درصد کاهش یافته است. این نرخ بیکاری که ۰.۱ درصد کمتر از برآورد قبلی کارشناسان است، کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور در چهار ماه اخیر شمرده می شود.
طی این مدت نرخ مشارکت جوانان ۱۶ تا ۲۴ ساله با ۱.۶ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۵.۴ درصد رسید. نرخ بیکاری شهرهای بزرگ که در بردارنده متوسط نرخ بیکاری در ۳۱ شهر بزرگ چینی است نیز طی این مدت به ۵.۲ درصد رسید.
میزان اشتغال زایی در نیمه نخست امسال حدود هفت میلیون بوده و بنظر می رسد تحقق ایجاد ۱۱ میلیون شغل تا اختتام امسال چندان دور از دسترس نباشد.
متوسط نرخ بیکاری در چین در بازه زمانی ۲۰۰۲ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۸۴ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۲۰ با ۶.۲ درصد و پایین ترین نرخ ثبت شده نیز متعلق به اکتبر ۲۰۱۷ با ۳.۹ درصد بوده است.
از طرف دیگر نرخ بیکاری در دیگر اقتصاد سرزمین چین یعنی هنگ کنگ کاهشی بوده است و نرخ بیکاری تا اختتام ۱۲ ماه منتهی به می با ۰.۴ درصد کاهش در مقایسه با زمان مشابه ماه گذشته به ۶.۰ درصد رسیده است.
طی این مدت شمار افراد بیکار هنگ کنگی با ۱۴ هزار نفر افزایش به ۲۳۳ هزار نفر رسیده و این در حالیست که با افزایش ۸۴۰۰ نفری شمار شاغلان، حالا سه میلیون و ۶۳۰ هزار نفر در این کشور شاغل هستند.
متوسط نرخ بیکاری در هنگ کنگ در بازه زمانی ۱۹۸۱ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۴۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به آوریل ۲۰۰۲ با ۸.۵ درصد و پایین ترین نرخ ثبت شده نیز متعلق به مارس ۲۰۰۵ با ۱.۰ درصد بوده است.
منبع:

1400/04/28
08:36:13
5.0 / 5
239
تگهای خبر: اقتصاد , چین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی