قاچاق فرآورده های نفتی در مرزهای افغانستان، ارمنستان و کردستان به صفر رسید

قاچاق فرآورده های نفتی در مرزهای افغانستان، ارمنستان و کردستان به صفر رسید

به گزارش لوازم فلزی معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فراورده های نفتی اظهار داشت: قاچاق فرآورده های نفتی در مرزهای افغانستان، ارمنستان و کردستان به صفر رسید.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، عیرضا صادق آبادی امروز در مراسم رونمایی از سامانه سدف (سامانه دریافت فرآورده های نفتی) اظهار داشت: باتوجه به این که سامانه تجارت اسان از امنیت لازم و شفافیت در عملیات ثبت و نگهداری اطلاعات متقاضیان بازار فراورده های نفتی و سوخت برخوردار نبود؛ طراحی سامانه سدف در دستور کار قرار گرفت.
به قول وی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با همکاری و تعامل مناسبی که با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور به منظور تجمیع اطلاعات انجام داد و سرانجام این مهم محقق شد.
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فراورده های نفتی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۰ سامانه به سامانه سدف متصل هستند و تمام اطلاعات درخواست کنندگان بعنوان بانک اطلاعاتی در اختیار سایر سازمان ها قرار می گیرد که به این واسطه خیلی از پرونده های قاچاق در سالهای گذشته کشف و بازگردانده شدند، اظهار نمود: باتوجه به پتانسیل بالای قاچاق در نتیجه افزایش نرخ ارز و نوسان قیمت نفت در مرزهای افغانستان، کردستان و ارمنستان، مبحث قاچاق کاملا در این مرزها کنترل شده است.
وی ادامه داد: میتوان ادعا نمود که با رونق تجارت فراورده ها در مرزهایی مانند افغانستان قاچاق سوخت کاملا به صفر رسیده و تنها در پاکستان است که قاچاق سوخت کاملا از بین نرفته است.
صادق آبادی با اشاره به اینکه این سامانه جامع ترین سامانه ای است که امکان عرضه اطلاعات به سایر سازمان ها را فراهم نموده است، اظهار نمود: به این واسطه حتی شرکتهایی که فرار مالیاتی در سالهای گذشته داشته اند شناسایی شدند.
منبع:

1400/05/11
22:18:56
5.0 / 5
208
تگهای خبر: بازار , شركت , قاچاق , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی