با اجرای طرح كارورزی صورت گرفت

معافیت بیمه ای ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی

معافیت بیمه ای ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی

مطابق آخرین آمار عملکرد طرح کارورزی بیش از ۱۴۴ هزار و ۶۰۰ نفر از فارغ التحصیلان در این طرح ثبت نام کرده و بیش از ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی از معافیت بیمه ای بهره مند شدند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، در جهت فراهم کردن فرصتهای اشتغال و مهارت آموزی کارجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، طرح کارورزی بعنوان یکی از برنامه های مهم دولت به اجرا در آمده است.
کارورزی طرحی موثر در توسعه اشتغال همراه با مهارت آموزی است که زمینه آشنایی فرد با محیط کار و جذب وی در بنگاه اقتصادی را فراهم می آورد.
هدف از اجرای کارورزی، افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از راه انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار دانش آموختگان، تسهیل در جذب و بکارگیری فارغ التحصیلان در بنگاه و فراهم کردن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه است.
آخرین آمار عملکرد طرح کارورزی نشان داده است که ۱۴۴ هزار و ۶۹۵ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی بعنوان متقاضی طرح ثبت نام کرده و حائز شرایط شناخته شده اند که ۵۴ هزار و ۷۸۱ نفر باعث انعقاد قرارداد و جذب در بنگاه شده است.

استانهای فارس، لرستان، خوزستان، کرمان، ایلام، اصفهان، کرمانشاه و خراسان رضوی بیشترین تعداد داوطلب حائز شرایط را به خود اختصاص داده اند.بیشترین داوطلب طرح کارورزی و بنگاه پذیرنده در ارتباط با استان فارس و کمترین واحد پذیرنده و قرارداد منعقده در ارتباط با استان هرمزگان بوده است.
این آمارها از آن حکایت می کند که تعداد متقاضیان و بنگاه هایی که در طرح ثبت نام کرده اند نسبت به ماه های گذشته از روند رو به رشدی برخوردار بوده است.
مهم ترین مزیت پیشبینی شده برای کارآفرینان و کارفرمایان در طرح این است که در صورت جذب کارورز، از معافیت حق بیمه سهم کارفرما به مدت حداکثر دو سال برخوردار می شوند که مطابق آمار عملکرد طرح کارورزی ۲۰ هزار و ۱۹۷ بنگاه در طرح ثبت نام کرده و ۱۰ هزار و ۲۴۷ نفر مشمول معافیت بیمه ای قرار گرفتند.
همچون شرایط برخورداری از مزایای این طرح، داشتن مدرک دانشگاهی حداقل کارشناسی و سن کمتر از ۳۵ سال در زمان ثبت نام است. همینطور داشتن کارت آخر خدمت یا معافیت از خدمت نظام وظیفه برای متقاضیان مرد الزامی است.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، داوطلبان فارغ التحصیل دانشگاهی و بنگاههای اقتصادی جهت بهره مندی از مزایای دوره کارورزی و معافیت بیمه ای می توانند به سامانه کارورزی وزارت کار به نشانی https: //karvarzi.mcls.gov.ir رجوع و ثبت نام کنند.1400/05/16
12:12:17
5.0 / 5
223
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , ثبت نام , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی