خاندوزی:

خود تحریمی های داخلی را باید کاهش دهیم

خود تحریمی های داخلی را باید کاهش دهیم

به گزارش لوازم فلزی گلستان وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: یکی از با اهمیت ترین مشکلات کشور مسئله خودتحریمی داخلی است که در حوزه های مختلف وجود دارد اما تقریباً مصادیق مشابه یکدیگر دارد که باید با راهکارهایی آنرا کاهش دهیم.


احسان خاندوزی امروز جمعه ۵ آذر در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان اظهار نمود: دو موضوع تسهیل عام و تشویق خاص همیشه مورد توجه دولت سیزدهم است و باید در کارهای تولیدی زمینه برای ورود همه به اقتصاد را فراهم نماییم و از طرف دیگر حمایت های لازم را برای تولید کنندگان داشته باشیم.
وی ادامه داد: داریم در نقطه تماس دستگاه های اجرائی و تولیدکنندگان هزینه ها را به حداقل برسانیم و سیاست های مانع کارهای تولیدی را از میان برداریم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: باید کارهای اقتصادی برای کسانی که وارد عرصه فعالیت اقتصادی می شود باید با کمترین هزینه زمانی و صرف وقت رقم بخورد.
زنگانه اشاره کرد: بود و نبود ارز ۴۲۰۰ تومانی در نوع واردات و نوع محصولات تولیدی داخل تعیین کنننده است.
وی افزود: دولت به این نتیجه رسید که باتوجه به نتایج منفی در بخش تولید به سمت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی حرکت نماید و با توجه به این که این لایحه در مجلس به تصویب نرسید به تعویق خواهد افتاد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اشاره کرد: مشکل پنجره واحد، سرمایه گذاری داخلی و خارجی را می توانیم حل نماییم و وقتی این مسائل نادیده گرفته می شود چرخ اقتصاد سخت می گردد و در هفت ماه ۹۰ میلیون دلا مجموعه صادرات استان است که بسیار ناچیز است.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از استانداری گلستان، خاندوزی اظهار داشت: اگر تا ۲۷ سال دیگر هیچ پروژه تعریف نشود باز نیز پروژه برای اجرا رسیدن این پروژه ها داریم و مسائل مختلفی موجب این وضع شده است.
در این نشست فعالان اقتصادی استان دغدغه های خودرا با وزیر امور اقتصادی و دارایی درمیان گذاشتند.
منبع:

1400/09/05
21:07:24
5.0 / 5
229
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی