در گزارش لوازم فلزی مطرح شد؛

الزامات رشد 50 درصدی تولید خودرو

الزامات رشد 50 درصدی تولید خودرو

به گزارش لوازم فلزی یک کارشناس صنعت خودرو اظهار داشت: تأمین مالی برای خرید قطعات و سرمایه در گردش ابزارهای اصلی برای رشد ۵۰ درصدی تولید خودرو است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، چند روز پیش رئیس جمهوری در بازدیدی سرزده از یکی از شرکتهای خودروسازی، ۸ دستور برای تحول در این صنعت صادر کرد؛ یکی از این دستورات در ارتباط با «افزایش حداقل ۵۰ درصدی تولید خودرو در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰» بود.
در این رابطه رسول سلیمانی کارشناس صنعت خودرو در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: افزایش تولید خودرو بستگی به تأمین مالی دارد؛ یعنی خودروسازان این ظرفیت را دارند که تولید را ۵۰ درصد بالا برند اما بحث تأمین مالی برای خرید قطعات و سرمایه در گردش مطرح است که تبدیل به گلوگاه ساخته شده است.
وی اضافه کرد: همینطور بحث کمبود آی سی و چیپست هایی که دنیا با آن روبرو شده، گلوگاه دیگری است که صنعت خودرو با آن روبرو شده، اما با برنامه ریزی و تأمین مالی خوب، تا حد مناسبی امکان افزایش تولید خودرو وجود دارد.
سلیمانی اظهار داشت: سال قبل ۹۰۰ هزار خودرو تولید شد، اگر همین ۹۰۰ هزار خودرو را مبنای تولید سال ۱۴۰۰ هم در نظر بگیریم، افزایش ۵۰ درصدی به معنای تولید یک میلیون و ۳۵۰ هزار خودرو در سال ۱۴۰۱ است. در سالهای قبل یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو هم تولیده کرده اند که نشان داده است سرمایه گذاری برای زیرساخت نیاز نیست بلکه امکان تهیه قطعات برای تولید باید فراهم گردد که آن هم به نقدینگی بستگی دارد.
وی افزود: بخشی از نقدینگی را از محل فروش سهام های چرخه ای و قسمتی دیگر را از محل اصلاحات قیمتی تأمین کنند.
سلیمانی اظهار داشت: اگر افزایش تولید داشته باشیم کمک می نماید که قیمت بازار کاهش پیدا کند و این قیمت های نجومی در بازار شکسته شود؛ اگر قیمت کارخانه به قیمت تمام شده برسد و خودروساز روی تولید زیان نکند می تواند تولید را افزایش دهد و عملاً قیمت بازار کاهش پیدا کند.
این کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به بدهی خودروسازان، اظهار نمود: بدهی های خودروسازان به شکل هزینه مالی خویش را نشان می دهد؛ بخشی از نقدینگی باید صرف پرداخت این هزینه های مالی شود.


منبع:

1400/12/23
12:32:02
5.0 / 5
355
تگهای خبر: ابزار , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی