معاون وزیر صمت اعلام كرد؛

شروع استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری های معدنی

شروع استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری های معدنی

به گزارش لوازم فلزی معاون وزیر صمت، گلوگاه تحریمی حوزه معادن را انتقال فناوری به کشور عنوان و تاکید کرد: استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری های معدنی شروع شده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا محتشمی پور اظهار نمود: شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری های معدنی باید به سمت تامین نیازهای کشور دراین زمینه حرکت کنند.
معاون معادن و فرآوری مواد وزیر صمت اضافه کرد: البته تقاضای زیادی نیز برای ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه معدن وجود دارد و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری های معدنی شروع شده است.
وی با اشاره به اینکه در این عرصه کار مشترکی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شروع شده، افزود: رویداد نزدیک اینوتکس، رویداد مهم علمی و فناوری کشورمان است و اهتمام داریم شرکت های معدنی را در رویداد شرکت دهیم.
ظرفیت بازسازی ماشین آلات معدنی در کشور وجود دارد
معاون معادن و فرآوری مواد وزیر صمت با اشاره به اینکه ظرفیت بازسازی ماشین آلات معدنی در کشور وجود دارد، افزود: شرکت های توانمندی داریم که توانایی این کار را با تامین نیروی انسانی مجرب دارند، البته برخی ماشین آلات معدنی نیز به سبب نداشتن صرفه اقتصادی یا قدیمی بودن ممکنست ظرفیت بازسازی نداشته باشند.
وی اشاره کرد: حدود ۱۵ هزار دستگاه ماشین آلات معدنی بالای ۲۰ سال و پنج هزار دستگاه از این ماشین آلات نیز بالای ۳۰ سال سن دارند و ظرفیت خوبی برای بازسازی ماشین آلات پیش روی شرکت های توانمند وجود دارد.


منبع:

1401/02/20
23:29:15
5.0 / 5
108
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی