گزارش لوازم فلزی؛

آخرین وضعیت سرمایه گذاری در بخش تولید

آخرین وضعیت سرمایه گذاری در بخش تولید

به گزارش لوازم فلزی، بررسی جوازهای تاسیس صادره برای بنگاه های صنعتی در ۵ ماه نخست سال جاری نشان داده است که در این بخش افت ۳۸.۶ درصدی داشته ایم که مبین کاهش تمایل سرمایه گذاران برای سمایه گذاری در بخش تولید استبه گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، یکی از شاخصهای بررسی فعالیت سرمایه گذاران و تمایل این گروه بر حضور در حوزه های صنعتی و تولیدی، میزان جوازهای صنعتی صادره است.
بر همین اساس، بررسی آمار وزارت صمت از وضعیت ساخت و تأسیس بنگاه های صنعتی نشان داده است که در ۵ ماه نخست سال جاری، برای ۹ هزار و ۱۷۹ بنگاه جواز تأسیس صادر شده که کاهش ۳۸.۶ درصدی نسبت به ۵ ماهه سال گذشته داشته است.
همچنین بررسی بخش در ارتباط با سرمایه گذاری در این بنگاه ها مبین آن است که سرمایه پیشبینی شده در ۵ ماه ابتدایی سال جاری برای جوازهای تأسیس معادل بیشتر از ۵۲۰ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵.۳ درصد افزایش داشته است.
بر اساس برآوردهای انجام شده، با اجرای این پروژه ها، ۲۴۴ هزار و ۷۲۹ شغل ایجاد خواهد شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۳.۹ درصدی را نشان داده است.
به این ترتیب آمار در ارتباط با جوازهای تأسیس صادره مبین کاهش تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بخش تولید است.
چند واحد جدید فعال شدند؟
همچنین در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری برای ۲ هزار و ۵۴۴ بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای صادر شده که کاهش ۱۲.۱ درصدی نسبت به مدت مشاله سال گذشته داشته است.
میزان سرمایه پروانه های بهره برداری صادر شده هم بیشتر از ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد کاهش داشته است.
در این بخش هم پیشبینی شده که ۴۸ هزار و ۸۹۵ شغل ایجاد شود که نسبت به مدت مشابه پارسال، افت ۳۵.۵ درصدی یافته است.
به این ترتیب، تعداد واحدهای جدیدی که در ۵ ماه سال جاری پروانه بهره برداری گرفته اند نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شده است.


منبع:

1401/07/12
22:12:58
5.0 / 5
189
تگهای خبر: تولید , سرمایه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی