در گزارش لوازم فلزی مطرح شد؛

تأمین ارز واردات خودرو مشکلی ندارد

تأمین ارز واردات خودرو مشکلی ندارد

به گزارش لوازم فلزی، سخنگوی صمت ضمن رد این مورد که واردات خودرو فقط از چین صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: بانک مرکزی درحال برنامه ریزی برای تأمین ارز واردات در یک فضای مثبت است.امید قالیباف در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این که گفته می شود تأمین ارز واردات خودرو با مشکل روبرو شده است، اظهار نمود: واردات خودرو احتیاج به یک میلیارد یورو ارز دارد و بانک مرکزی درحال برنامه ریزی برای تأمین آن در یک فضای مثبت است.
سخنگوی وزارت صمت اضافه کرد: تأمین ارز واردات خودرو با مشکل مواجه نشده بلکه فرآیند در دست انجام است.
وی در مورد این که گفته می شود فقط مقرر است از چین خودرو وارد کشور شود، اظهار داشت: آزادسازی واردات خودرو در فضای مذاکرات هسته ای تصویب نشد بلکه این قانون بدون هیچ پیش فرضی و صرفا برای تعادل بخشی به بازار تصویب گردید.
قالیباف افزود: تصویب این قانون و واردات خودرو ارتباطی با مذاکرات هسته ای نداشته و این که می گویند به علت به نتیجه نرسیدن برجام فقط مقرر است از چین خودرو وارد نماییم به هیچ وجه حقیقت ندارد.
سخنگوی وزارت صمت خاطرنشان کرد: در زمان تصویب این قانون، فرض بر این نبود که برجام تصویب بشود یا نشود و آزادسازی واردات خودرو در یک فضایی بدون هیچ پیش فرضی تصویب گردید.
قالیباف اظهار داشت: اسامی شرکتهای مجاز به واردات خودرو بزودی اعلام می شود.
وی در مورد زمان واردات هم اظهار نمود: فرآیند واردات خودرو فقط در اختیار وزارت صمت نیست بلکه دستگاههای زیادی همچون بانک مرکزی، گمرک، استاندارد و… هم در این فرآیند نقش دارند ازاین رو نمی توان زمان دقیقی را برای واردات اعلام نمود اما میتوان اظهار داشت که کارها در حال انجام می باشد.

1401/07/28
12:18:14
5.0 / 5
259
تگهای خبر: استاندارد , بازار , برجام , چین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی