عدم اطمینان از اقتصاد جهانی ادامه دار شد

عدم اطمینان از اقتصاد جهانی ادامه دار شد

لوازم فلزی: اقتصاد جهانی با موانع فزاینده ای در حوزه تجارت خدمات مواجه می باشد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بهبود اقتصاد جهان از نتایج همه گیری کووید و جنگ در اوکراین بطور فزاینده ای با اعمال محدودیت های بیشتر در تجارت خدمات توسط دولت ها مختل می شود. برمبنای شاخص سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، میانگین افزایش اقدامات جدید در همه بخش ها در سال ۲۰۲۲ پنج برابر بیش از سال ۲۰۲۱ بود. خدمات سمعی و بصری، کامپیوتر و زیرساخت فیزیکی خصوصاً تحت تأثیر قرار گرفتند.
ماتیاس کورمان، دبیرکل سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اظهار داشت: «تلاش های مستمر برای رفع موانع تجارت خدمات و تسهیل بهبود اقتصادی قوی و پایدار و تقویت انعطاف پذیری در مقابل شوک های آینده و ارتقای یک سیستم تجاری پایدارتر ضروری است».
تلاش ها برای بهبود همچون تسهیل سفرهای تجاری بعد از کووید، در سال قبل با موانع جدیدی مانند محدودیت های شرکتها در جابجایی افراد و ارائه خدمات محلی و افزایش کنترل متعادل شد.
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در گزارش خود به تحقیقات مشترک با سازمان تجارت جهانی اشاره نمود که نشان میدهد اگر کشورها تعهدات خودرا در مورد مقررات خدمات اجرا کنند، واردکنندگان و صادرکنندگان سالانه حدود ۱۵۰ میلیارد دلار صرفه جویی در هزینه ها خواهند داشت.
طبق گزارش بلومبرگ، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی همین طور افزود که با بهره بردن از راه های امیدوارکننده برای کاهش هزینه های تجاری در کوتاه مدت یک عامل کلیدی خواهد بود برای اینکه نااطمینانی اقتصاد جهانی ادامه دارد و هزینه های بالاتر مربوط به فشارهای تورمی بوسیله قیمت کالاها و خدمات منتقل می شود.




منبع:

1401/11/26
09:53:44
5.0 / 5
353
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی