برخورد تعزیری با مونتاژکارانی که مصوبه شورای رقابت را رعایت نکنند

برخورد تعزیری با مونتاژکارانی که مصوبه شورای رقابت را رعایت نکنند

به گزارش لوازم فلزی، رییس سازمان حمایت اظهار داشت: خودروسازان مونتاژی باید از قیمت های جدید مصوب شورای رقابت تمکین کنند و در غیر این صورت با آنها برخورد تعزیراتی خواهد شد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، حسین فرهیدزاده گفت: خودروسازان مونتاژی باید از قیمت های جدید مصوب شورای رقابت تمکین کنند و در غیر این صورت با آنها برخورد تعزیراتی خواهد شد. این مهم طی جلسه ای با حضور معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت، نمایندگان سازمان حمایت و همین طور خودروسازان خصوصی به خودروسازها اعلام و تاکید شد در صورتیکه از قیمت های مذکور سرپیچی کنند با برخورد تعزیری مواجه خواهند شد.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اضافه کرد: در ایام گذشته سایت های این خودروسازان رصد و پایش و در بعضی موارد مشاهده شده هنوز قیمت های قبلی در سایت ها وجود دارد. در نهایت بعد از مکاتبه با این شرکتها و همین طور گفت وگوهای تلفنی، امروز جلسه اتمام حجت با آنها تشکیل شد.
فرهیدزاده اظهار داشت: در طول این مدت نسبت به جمع آوری اسناد و مدارک لازم اقدام کردیم، همین طور در بعضی موارد ابهاماتی وجود داشت که از شورای رقابت استعلام کردیم؛ بمحض جمع آوری این ادله و همین طور دریافت جواب استعلامات، اقدامات تعزیراتی را برمبنای همان قیمت های اعلامی انجام خواهیم داد.
وی اشاره کرد: مبنا و اساس، همان قیمت های شورای رقابت است و برمبنای همان شرکت های خودروساز باید تمکین و تبعیت کنند.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان همین طور در پاسخ به پرونده تخلف ۱۴ هزار میلیارد تومانی یکی از خودروسازان، اشاره کرد: این تخلف ۱۴ همت نبوده، بلکه ۹۰۰ میلیارد تومان است که خودروساز مذکور به رأی صادره اعتراض کرده و تقاضای تجدیدنظر داده است و دراین زمینه مستنداتی نیز به شورای رقابت ارائه کرده است؛ ما نیز درحال بررسی موارد هستیم تا آن چه قرین عدالت است اجرائی شود.
مبنای گرانفروشی، قیمت های اعلامی ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ شورای رقابت است
وی همین طور درباب تکلیف مشتریانی که با قیمت های بالاتر مبادرت به خرید خودرو کرده اند، اشاره کرد: از تاریخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ اعلامی از طرف شورای رقابت، هرگونه افزایش قیمت بعد از آن گران فروشی است. علاوه بر این، در صورتیکه خودروسازان مونتاژکار عرضه خارج از شبکه داشته، خودرو عرضه نکرده یا قیمت هایشان را به روز رسانی نکرده باشند، مرتکب تخلف شده اند.
وی اظهار داشت: مشتریان این خودروسازان، چنانچه مشکلی در حوزه قیمت های پرداختی خود داشته و قراردادهایشان قبال رصد باشد، می توانند به سازمان حمایت، سازمان های صمت استانی، مراجع حل اختلاف و کمیته های منطقه ای دراین زمینه مراجعه کنند تا با بررسی موارد احقاق حق صورت گیرد.
گفتنی است، طی روزهای گذشته علاوه بر تاکید چند باره شورای رقابت بر لزوم اعمال قیمت های جدید اما خودروسازان مونتاژی از اجرای این مصوبه سرپیچی کرده اند.


منبع:

1402/03/01
13:12:31
5.0 / 5
312
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی