یك مقام مسئول اعلام كرد:

هیچ نیازی به واردات میوه نمی باشد

هیچ نیازی به واردات میوه نمی باشد

لوازم فلزی: نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات كشاورزی ایران با بیان اینكه هیچ نیازی به واردات میوه نمی باشد، بر ضرورت گسترش صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات كشاورزی در كشور تصریح كرد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از صدا و سیما، صدرالدین نیاورانی اظهار داشت: از لحاظ تولید میوه های گرمسیری و سردسیری در وضع بسیار خوبی قرار داریم.
وی در ادامه در باره ضایعات هم اضافه كرد: فقر دانش مدیریت تولید، كمبود صنایع تبدیلی، برداشت غیر اصولی و غیره از عوامل مهم تبدیل این محصولات به ضایعات است.
نیاورانی اضافه كرد: توجه ویژه به توسعه و بهسازی صنایع تبدیلی با رویكرد تولید انبوه صادرات محور، ضمن تولید اشتغال و ارزش افزوده می تواند رشد اقتصادی بالایی برای كشور داشته باشد و به توسعه اقتصاد و صنعت كشاورزی كمك نماید.
نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات كشاورزی ایران با اشاره به اینكه گسترش صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات كشاورزی مستلزم سرمایه گذاری است، اظهار داشت: ۳۰ درصد محصولات كشاورزی، به ضایعات تبدیل می گردد و باید بسترهای لازم مانند تقویت تفكر تولید، روان سازی قوانین و مقررات، حمایت جدی از صنعتگران و غیره در مملكت فراهم گردد.
وی با اشاره به اینكه صنایع تبدیلی و تكمیلی موثرترین راهكار برای كاهش ضایعات كشاورزی به حساب می آید، اضافه كرد: این صنایع در مناطق با ظرفیت بالای كشاورزی باید تولید تا جلوی ضایعات و همین طور ضرر و زیان كشاورزان گرفته شود.
نیاورانی در ادامه میزان تولید انواع محصولات باغی در مملكت را بسیار بالا بیان كرد و اظهار داشت: تولیدات مازاد بر نیاز باید روی ریل صادرات قرار گیرد.

1396/10/03
19:47:16
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: اقتصاد , صنایع , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی