رییس هیات مدیره فولاد آلیاژی یزد خبر داد؛

صادرات سالانه محصولات فولادی به سایر كشورها

صادرات سالانه محصولات فولادی به سایر كشورها

به گزارش لوازم فلزی رییس هیات مدیره شركت فولاد آلیاژی از عقد قرارداد یك ساله شركت فولاد آلیاژی ایران و كشور اندونزی اطلاع داد و ابراز امیدواری كرد كه سالانه 30 تا 50 هزار تن محصول به كشورهای حوزه «آ. سه. آن» صادر شود.


«یدالله طاهرنژاد» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اهمیت ورود به بازارهای جهانی، برنامه تولید فولاد كشور را در افق 1404 معادل 55 میلیون تن عنوان و اظهار نمود: طبق این برنامه هم اكنون تولید فولاد در كشور به 36 میلیون تن نزدیك شده و این در شرایطی است كه مصرف كشورمان در سال گذشته، 17 میلیون تن بوده بنابراین با این حال شرایط باید برای فروش مازاد تولیدمان وارد بازار جهانی شویم.
وی در مورد اندونزی بعنوان در دسترس ترین بازار در شرق دور برای كشورمان، اظهار داشت: با عنایت به جلسه ای كه در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشكیل شده بود، توسعه بازارهای جهانی برای عرضه محصولات مازاد فولاد با نگاه به شرق دور در دستور كار قرار گرفت كه در همین راستا در دسترس ترین بازار در شرق دور برای ما، كشور اندونزی بود.
رییس هیات مدیره فولاد آلاژی ایران، اندونزی را كشوری با مردم مسلمان، روبه رشد، جزو 20 اقتصاد بزرگ دنیا و دارای بیش از 270 میلیون نفر جمعیت عنوان و خاطرنشان كرد: این كشور سالانه بیش از 2 میلیون خودرو تولید كرده و توانایی تولید تمام قطعات آن را دارد اما به علت نبود كارخانه تولید در زمینه فولاد آلیاژی تمام نیاز خویش را در این خصوص از خارج تامین می كند.
طاهرنژاد پیروی همین مبحث ادامه داد: بنابر توضیحات ذكر شده، روی كشور اندونزی هدف گذاری كردیم و با هماهنگی با استفاده از سایت سفارت خانه ایران، وارد پایتخت این كشور شدیم، تحولات بازار فولاد و قیمت های آن را مورد بررسی و مطالعه قرار دادیم و ورود به این بازار را نتیجه گیری كردیم.
وی با اشاره به اعطای نمایندگی انحصاری به آن شركت، اظهار داشت: به علت این كه با یك شركت دارای سابقه در فعالیت نفت، گاز و پتروشیمی و هم مصرف كننده فولاد آلیاژی وارد مذاكره شده ایم، تصمیم گرفتیم نمایندگی انحصاری را به آن شركت اعطا نماییم.
رییس هیات مدیره فولاد آلیاژی مدت قرارداد این شركت با این كشور را یك ساله عنوان نمود و اظهار داشت: این قرارداد در صورتی كه طرفین مایل به ادامه همكاری باشند، قابل تمدید خواهد بود و امیدواریم از اوایل سال 2018 با شروع قرارداد بتوانیم سالانه 30 تا 50 هزار تن محصول به كشورهای حوزه آ. سه. آن صادر نماییم كه رسیدن به این هدف تنها با تلاش مضاعف تمام همكاران بخصوص واحدهای بازرگانی و امور فروش میسر می گردد.
وی در مورد چگونگی آشنایی كشور خریدار از كیفیت محصولات شركت هم اظهار نمود: بخش زیادی از اطلاعات مورد نیاز را به آن ها عرضه كردیم ولی بعد از عقد قرارداد مقرر شد تا تیمی از آن شركت ضمن سفر به استان یزد آموزش های لازم جهت عرضه محصولات آلیاژی فرا گیرند كه در این صورت به صورت جدی با انواع گریدها و تنوع گریدهای شركت فولاد آلیاژی ایران آشنا شده و وارد فاز عملیاتی كار می شویم.
طاهرنژاد در انتها از كلیه كاركنان و خانواده بزرگ فولاد آلیاژی ایران خواهان صاینت از این افتخار ملی شده و تصریح كرد: با صیانت از این شركت كه یكی از افتخارات ملی كشور است همچنان بالنده و مفتخر در گسترش صنعت داخلی و حضور در بازارهای خارجی نقش آفرینی خواهیم كرد.


 

1396/10/17
15:43:50
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی