مهر منتشر كرد؛

مصوبه جدید دولت برای ترخیص خودروها از گمرك

مصوبه جدید دولت برای ترخیص خودروها از گمرك

لوازم فلزی: بر مبنای مصوبه دولت، ترخیص خودروهای موصوف از محل مصوبه های خاص با لحاظ معافیت های مربوط، منوط به رعایت ضوابط ثبت سفارش وزارت صنعت خواهد بود.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، دولت در مصوبه ای، شرایط ترخیص خودروهای دارای قبض انبار را اعلام نمود. متن كامل این مصوبه به شرح زیر است:
وزارت امور اقتصادی و دارایی – وزارت صنعت، معدن و تجارت
هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶.۱۲.۲۰ به پیشنهاد مشترك وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یكصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب كرد:
ترخیص خودروهای سواری دارای ثبت سفارش معتبر در زمان ورود خودرو به اماكن گمركی، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری – صنعتی یا دارای قبض انبار معتبر گمركی به تاریخ ۱۳۹۶.۱۰.۹ و پیش از آن با رعایت شرایط زیر و حداكثر تا سه ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه بلامانع است.
۱-پرداخت حقوق ورودی مندرج در جداول (الف) و (ب) تصویب نامه شماره ۱۲۵۵۷۳/ت ۵۴۸۰۳ ه- مورخ ۱۳۹۶.۱۰.۹
۲-دارا بودن شرایط آئین نامه ضوابط فنی واردات خودرو مبحث تصویب نامه شماره ۱۸۷۵۸/ت ۲۸۸۱۷ ه- مورخ ۱۳۸۲.۴.۱۰ و اصلاحات بعدی آن در زمان ورود خودرو به كشور.
تبصره- رعایت سال ساخت در زمان ورود خودرو به اماكن گمركی، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری – صنعتی حسب مورد در چهارچوب یكی از تصویب نامه های شماره ۲۴۷۲۹۷/ت ۴۷۷۲۲ ه- مورخ ۱۳۹۰.۱۲.۱۵ و شماره ۱۶۰۲۵۳/ت ۵۳۵۴۸-مورخ ۱۳۹۵.۱۲.۱۶ است.
۳-خودروهای با حجم موتور (۲۵۰۰) سی سی و كمتر با ارزش بیش از چهل هزار (۴۰.۰۰۰) دلار با محاسبات و پرداخت (۴۰) واحد درصد سود بازرگانی مازاد بر مأخذ حقوق ورودی مندرج در جداول (الف) و (ب) تصویب نامه شماره ۱۲۵۵۷۳/ت ۵۴۸۰۳ ه- مورخ ۱۳۹۶.۱۰.۹.
تبصره – ترخیص خودروهای موصوف از محل مصوبه های خاص با لحاظ معافیت های مربوط منوط به رعایت این بند خواهد بود.
۴-رعایت ضوابط ثبت سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت.
تبصره- تمدید ثبت سفارش خودروی سواری صادره در سال ۱۳۹۵ برای ترخیص خودروهای موجود در اماكن گمركی: مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری – صنعتی دارای قبض انبار تا تاریخ ۱۳۹۶.۱۰.۹ مشروط به تامین خدمات بعد از فروش مطابق ماده (۴) قانون پشتیبانی از ح قوق مصرف كنندگان – مصوب ۱۳۸۸- با رعایت مفاد بندهای (۱)، (۲) و (۳) این تصویب نامه مجاز می باشد.

اسحاق جهانگیری
معاون اول

1396/12/27
12:47:54
5.0 / 5
4738
تگهای خبر: اقتصاد , خودرو , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی