آمادگی چین برای تلافی تعرفه های تنبیهی آمریكا

آمادگی چین برای تلافی تعرفه های تنبیهی آمریكا

لوازم فلزی: سفیر چین در واشنگتن در بحبوحه نگرانی های فزاینده نسبت به وقوع یك جنگ تجاری اخطار داد اگر آمریكا تعرفه های بیشتری برای كالاهای چینی وضع كند، كشورش تدابیر متقابلی به همان شدت را در پیش خواهد گرفت.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، كویی تیانكای این اظهارات را در آستانه اعلام تعرفه های آمریكا به ارزش حداقل ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دلار بر واردات كالاهای چینی عنوان نمود. این تعرفه ها به دنبال تحقیقات واشنگتن تحت "بخش ۳۰۱ قانون تجارت آمریكا به سال ۱۹۷۴" مقرر است اعمال شوند.

سفیر چین در مصاحبه ای كه در وب سایت شبكه تلویزیونی چاینا گلوبال ارسال شد و از تلویزیون دولتی چین پخش گردید، اظهار داشت: اگر آنها این تعرفه ها را اعمال كنند، ما بطور قطع تدابیر متقابلی را به همان میزان، ابعاد و شدت به كار خواهیم بست.

مقامات آمریكایی اظهار كرده اند انتظار می رود تعرفه های آمریكا محصولاتی را هدف بگیرند كه از برنامه توسعه صنعتی "ساخت چین ۲۰۲۵" بهره برده اند. با این همه ممكن است بیش از دو ماه طول بكشد تا این محدودیت های وارداتی اجرایی شوند.

چین اوایل هفته جاری تعرفه هایی به ارزش ۳ میلیارد دلار برای واردات مواد غذایی و سایر كالاهای آمریكایی در واكنش به تعرفه های آمریكا برای واردات آلومینیوم و فولاد اعلام نمود.

تحقیقات بخش ۳۰۱ كه از جانب دونالد ترامپ انجام شد، به اتهامات سرقت مالكیت معنوی و انتقال فناوری الزامی از جانب چین متمركز شده است با این حال پكن این اتهامات را رد كرده است. سفیر چین در آمریكا اظهار داشت: كشورش پشتیبانی از حقوق مالكیت معنوی را تقویت كرده است.

تعرفه های چینی به نسبت اندك محسوب می شوند و بیشتر بعنوان هشداری به دولت آمریكا به شمار می روند. صنعت آمریكا ابراز نگرانی كرده كه چین ممكن است با تعرفه های تنبیهی ضد كالاهای مهمی مانند هواپیما، سویا و خودرو تلافی بیشتری كند.

وانگ هیلو، یك محقق در مركز تحقیقات وزارت بازرگانی چین در مطلبی نوشت چین جنگ های تجاری را دوست ندارد اما اگر بخواهیم منصف باشیم، این كشور چاره ای به جز ورود به یك جنگ برای آخر دادن به آن ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، پكن مكررا اعلام نموده است نسبت به جنگ تجاری با آمریكا هراسی ندارد اما از واشنگتن خواسته به پای میز مذاكره آمده و اختلافات تجاری خویش را حل كند.
1397/01/14
13:59:01
5.0 / 5
4588
تگهای خبر: چین , دولت , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی