از سوی گمرك اعلام كرد؛

نحوه دریافت ضمانت نامه بانكی در سال ۹۷

نحوه دریافت ضمانت نامه بانكی در سال ۹۷

لوازم فلزی: گمرك ایران در جهت پشتیبانی از تولید و بهبود فضای كسب و كار بخشنامه نحوه دریافت ضمانت نامه بانكی در سال ۱۳۹۷ را ابلاغ نمود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، گمرك ایران در جهت پشتیبانی از تولید و بهبود فضای كسب و كار بخشنامه نحوه دریافت ضمانت نامه بانكی در سال ۱۳۹۷ را ابلاغ نمود كه بر این اساس ورود كالای مشابه داخل از تسهیلات ضمانت نامه ای حذف و دریافت ضمانت نامه بانكی از واردات خودرو از ابتدای سال ۱۳۹۷ ممنوع شده است. بر مبنای این بخشنامه با عنایت به بند (ت) ماده ۳۸ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و به استناد ماده ۶ قانون امور گمركی و به منظور تسهیل و تسریع در ترخیص كالاها و جبران كمبود نقدینگی بخش تولید اجازه دریافت حقوق قانونی بعضی از كالا ها بنا به درخواست صاحب كالا، اظهاركننده یا نماینده قانونی با ضمانت نامه بانكی معتبر مطابق با فرم مورد قبول گمرك را داد.
بر اساس این بخشنامه یكی از شرایط اجازه دریافت ضمانت نامه بانكی برای مواد اولیه واحدهای تولیدی، ماشین آلات خط تولید، قطعات منفصله، سی كی دی، قطعات یدكی مورد نیاز كارخانجات تولیدی، شركتهای دانش بنیان، فعالان مجاز اقتصادی، انواع دارو، لوازم و تجهیزات پزشكی، آزمایشگاهی، بیمارستانی، توانبخشی، تجهیزات كارگاهی، معدنی و همینطور برای كالاهای اساسی (شامل گندم، برنج، شكر، جو، كنجاله، ذرت دامی، روغن و كره) با سررسید حداكثر ۱۵ بهمن ۹۷ تعیین شده است.
همچنین در جهت پشتیبانی از تولیدات داخلی آن دسته از كالاهای وارداتی كه دارای حقوق ورودی بالای ۲۶درصد هستند مشمول استفاده از این تسهیلات نیستند كه واردات خودرو هم مشمول این بند است. كالاهای اساسی یاد شده و فصل ۹۸ فهرست منظم به كتاب مقررات صادرات و واردات از این بند مستثنی است.
بر مبنای این بخشنامه حقوق ورودی جهت ترخیص قطعی كلیه كالاهای وارده به استثنای موارد مطرح شده در بند الف الزاما به صورت نقدی دریافت خواهد شد.
همچنین در جهت توسعه صادرات غیرنفتی كالاهای صادراتی مشمول عوارض با تودیع ضمانت نامه با سررسید حداكثر یكساله قابل ترخیص است.
بر اساس این گزارش دریافت ضمانت نامه در گمركات كشور به صورت سیستمی است. همینطور دریافت ضمانت نامه برای مالیات بر ارزش افزوده ممنوع می باشد.
بنابراین گزارش، این بخشنامه با امضای فرود عسگری رئیس كل گمرك ایران جهت اجرا به گمركات سراسر كشور ابلاغ گردیده است.

1397/01/16
21:18:13
5.0 / 5
4741
تگهای خبر: تولید , خودرو , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی