خسروتاج انجام ثبت سفارش غیرقانونی خودرو را تایید نمود

خسروتاج انجام ثبت سفارش غیرقانونی خودرو را تایید نمود

لوازم فلزی: رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به این كه بعد از توقف ثبت سفارش واردات خودرو، ​ تخلف صورت گرفته است اظهار داشت: برای روشن شدن این مورد پرونده تخلفات به دستگاههای ذیربط امنیتی قضایی ارسال شده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از صدا و سیما، مجتبی خسروتاج با اشاره به این كه حراست وزارت صنعت معدن تجارت­­­ در چندین نوبت در این باره كه برخی ثبت سفارش واردات خودروها موردتایید نیست، اطلاع رسانی كرده است اظهار داشت: به رغم آن كه در تیرماه سال گذشته بارها اعلام گردید ثبت سفارش واردات متوقف شده اما خودروهایی از مسیر گمركات ترخیص شده كه ثبت سفارشات آنها پس از تاریخ اعلامی بوده است.
وی با تاكید بر این كه بطور قطع در این باره تخلف صورت گرفته است اظهار داشت: این اشكال هم می تواند در سیستم و هم در افرادی باشد كه در ارتباط با ثبت سفارش بودند ولی وقتی مبحث را با شركتهای واردكننده در بین می گذاریم می گویند كارمندانمان ثبت سفارش انجام داده اند و ما از آن بی خبریم.
خسروتاج با یادآوری این كه فعلا نباید قضاوتهای زودهنگام انجام داد و باید منتظر رسیدگی ها بود اظهار داشت: ما هم تایید می نماییم تخلفاتی صورت گرفته و اعلام هم كردیم كه كدام شركتها و كدام واردكنندگان چه نوع تخلفاتی انجام داده اند، چون این موارد اشكال، در شرایطی انجام شده كه مرتب اطلاع رسانی می كردیم در این ایام ثبت سفارش برای این افراد و شركتهای خاص ممنوع می باشد، اما این كه آنها چطور توانستند این كار را انجام دهند باید رسیدگی شود.
معاون وزیر صنعت معدن تجارت­ درباره تعداد خودروهای ترخیص شده بعد از اعلام توقف ثبت سفارش واردات هم اظهار داشت: آمار ثبت سفارش هیچگاه آمار قطعی واردات نیست و ممكن است به علت كمبود منابع ریالی یا ارزی واردكننده به تعداد ثبت سفارش، خودرو وارد نشود.
وی ادامه داد: در سالهای گذشته هم چندین برابر واردات ثبت سفارش انجام شده است، كما این كه تجارب ما نشان داده است شاید در یكسال ۳۰۰-۴۰۰ هزار دستگاه ثبت سفارش واردات خودرو شده باشد اما در عمل حدود ۷۰ هزار دستگاه وارد شده است.
رئیس سازمان توسعه تجارت خاطرنشان كرد: آنچه ­­كه بعنوان ثبت سفارش فاقد اصالت شناسایی شده را به گمركات اعلام كردیم و این گمركات هستند كه باید ­بگویند چه تعداد خودروهایی كه اعلام كردیم ثبت سفارشات آنها واقعی نیست، ­ ترخیص شده كه باید تخلفات واردكنندگان خودروهای ترخیص شده رسیدگی شود.
خسروتاج ­گفت: آنچه هم اكنون در قالب ۶۴۰۰ دستگاه خودرو مطرح می گردد مواردی از ثبت سفارشهای خارج از تایید ما است، كه در واقع ما چنین ثبت سفارشی را در سیستم انجام ندادیم، حال این كه چطور شركتها و افراد توانسته اند ثبت سفارش انجام دادند باید به صورت فنی رسیدگی شود و گمركات تعداد خودروهای ترخیص شده بعد از اعلام توقف ثبت سفارش را باید اعلام كنند.

1397/02/02
15:14:57
5.0 / 5
4848
تگهای خبر: خودرو , شركت , صنعت , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی