رئیس اتاق اصناف ایران انتقاد كرد

كالا به شهرستان ها فروخته نمی شود!

كالا به شهرستان ها فروخته نمی شود!

لوازم فلزی: رئیس اتاق اصناف ایران ضمن تاكید بر كوشش برای مبارزه با قاچاق پوشاك و تقویت این صنعت اعلام نمود كه بر مبنای گزارش های رسیده بازار تهران كالا به شهرستان ها نمی فروشد كه باید ببینیم علت آن چیست و آیا صحت دارد یا خیر؟به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، علی فاضلی در سومین نشست هم اندیشی اتحادیه تولیدكنندگان پوشاك سراسر كشور كه در اتاق اصناف تهران برگزار شد، اظهار نمود: بطور قطع ما از سال ۶۰ و دوران دفاع مقدس ضعیف تر نشدیم و دشمن هم نسبت به آن روز قوی تر نشده است اما با وجود به دست اوردن توفیقات بسیار مشخص نمی باشد كه چرا نتوانستیم جلوی معضلات این صنعت را بگیریم.

وی اضافه كرد: نظام پولی، مالی و بانكی با بهره بالا و شرایط نامناسب در خدمت تولید نیست و مبارزه با قاچاق كالا آن طور كه باید و شاید صورت نمی گیرد اما هیچ كدام از اینها مانعی برای این نیست كه نتوانیم در این زمینه قدم برداریم.

رئیس اتاق اصناف ایران اعلام نمود كه وزیر صنعت، معدن و تجارت طی ساعات گذشته در تماس تلفنی اعلام نمود كه تبریزی ها در سفر رئیس جمهور به آنجا اعلام نموده اند كه بازار تهران به شهرستان ها كالا نمی فروشد و من نمی دانم این مسئله صحت دارد یا خیر. گرچه در حال تهیه گزارشی هستیم و به اتاق اصناف ایران اعلام نموده ام كه تا شب به من گزارش آن را بدهد و می خواهم كه شما هم آن را بررسی كنید و علت آن را به من بگویید.

فاضلی با اشاره به اینكه در گذشته و دوران دفاع مقدس هم مشكلات بسیاری بر سر راه تولید وجود داشت، اما همه با هم متحد بودیم، اظهار نمود: قدم های خوبی تابحال در جهت بخشودگی مالیاتی بنگاه های كوچك و متوسط برداشته شده و از این پس هم قدم های بهتری برداشته می گردد اما دست هایی وجود دارد كه می خواهند بنگاه های كوچك را در خودشان هضم كنند و با وجود تلاش دولت برای دست برداشتن از بنگاه داری، این اتفاق هنوز نیفتاده است.

وی از وضعیت قاچاق پوشاك و آثار مخرب آن بر بازار انتقاد نمود و اظهار داشت: چرا در عرصه پوشاك نتوانستیم جلوی قاچاق را بگیریم كه برخی آمار آن را ۲.۸ میلیارد و برخی دیگر ۴.۵ میلیارد دلار گزارش می كنند. باید ببینیم مشكل كجای كار است آیا برای تامین سرمایه و تهیه مواد اولیه مشكل داریم یا عناصر دیگری در آن اثرگذار هستند.

وی تصریح كرد: امسال باید شعاری را كه امسال مقام معظم رهبری در جهت پشتیبانی از كالای ایرانی تعیین كرده اند را محقق نماییم كه در این زمینه دولت هم باید فضا را فراهم آورد و از بنگاهداری دست بردارد و مجلس هم باید قوانین لازم را تصویب كند.
1397/02/05
19:51:20
5.0 / 5
4560
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی