پیش بینی افزایش قیمت در بازار جهانی طلا

پیش بینی افزایش قیمت در بازار جهانی طلا

لوازم فلزی: در نظرسنجی طلای هفتگی كیتكونیوز، اكثریت كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به ادامه روند رشد قیمت طلا در هفته جاری ابراز خوش بینی كردند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی هر اونس طلا در بازار نیویورك هفته گذشته تا مرز ۱۳۰۲ دلار عقب نشینی كرد كه پایینترین قیمت امسال بود. با اینهمه قیمتها دوباره افزایش پیدا كردند. مهمترین رویداد هفته گذشته، نشست كمیته بازار آزاد بانك مركزی آمریكا بود كه مطابق با انتظارات، نرخهای بهره را بدون تغییر نگه داشت و سیاستگذاران آمریكایی درباره تسریع روند افزایش نرخهای بهره در آینده سیگنالی به بازار مخابره نكردند. در این بین، آمار اشتغال آوریل نشان داد كه اقتصاد آمریكا در ماه گذشته ۱۶۴ هزار شغل جدید بوجود آورده كه بسیار كمتر از حد انتظار بود.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت ۱۸ نفر شركت كردند كه از میان آنها ۱۲ نفر یا ۶۷ درصد افزایش قیمت طلا و چهار نفر یا ۲۲ درصد كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند در حالیكه دو نفر یا ۱۱ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۸۰۹ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران خرد شركت كردند كه از میان آنها ۵۵۷ نفر یا ۶۹ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۸۳ نفر یا ۲۳ درصد كاهش قیمت این فلز زرد را پیش بینی كردند؛ ۶۹ نفر یا ۹ درصد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.

برای هفته گذشته ۵۲ درصد از كارشناسان وال استریت كاهش قیمت طلا و ۵۸ درصد از سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی كرده بودند.

در معاملات روز جمعه بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۲ دلار یا معادل ۰.۲ درصد افزایش یافت و در ۱۳۱۴.۷۰ دلار بسته شد. طلا برای كل هفته گذشته ۰.۷ درصد كاهش ثبت نمود.

به گفته فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در گروه "پرایس فیوچرز"، رشد كمتر از حد پیش بینی شده اشتغال غیركشاورزی آمریكا در آوریل به نفع طلا خواهد بود. حتی با وجود اینكه نرخ اشتغال به ۳.۹ درصد كاهش پیدا كرده اما ضعف كلی بازار اشتغال، نگرانیها نسبت به تسریع روند افزایش نرخهای بهره را كمتر می كند. بعلاوه نگرانیهای ژئوپلیتیكی هم بر بازار تاثیر می گذارد.

طلا كه دارایی بدون بازدهی است به افزایش نرخهای بهره آمریكا به شدت حساس است زیرا نرخهای بهره بالاتر به جذابیت سرمایهگذاری در این فلز زرد لطمه زده و تقاضای خرید را محدود می كند.

بانك مركزی آمریكا نرخهای بهره را در مارس افزایش داد و دو دور دیگر افزایش نرخهای بهره در سال میلادی جاری را پیش بینی كرده است.

جورج گرو، مدیركل شركت "آر بی سی ولث منیجمنت" با پتانسیل وقوع یك جنگ تجاری، پیش بینی نمود قیمت طلا افزایش پیدا كند.

جیم ویكاف، تحلیلگر فنی ارشد كیتكو انتظار دارد طلا در قیمت بالاتری معامله شود زیرا در مرز ۱۳۰۰ دلار از حمایت بالایی برخوردار می باشد.

در این بین بعضی از كارشناسان نسبت به افزایش قیمت طلا بدبین بودند. كوین گریدی، رییس شركت "فونیكس فیوچرز" با اشاره به اینكه طلا هفته گذشته به پایینترین قیمت امسال سقوط كرد و همینطور قیمت این فلز پرارزش پایین متوسط پنج ساله مانده است، كاهش قیمت طلا را پیش بینی نمود.

كالین سیژینسكی، استراتژیست ارشد شركت SIA" ولث منیجمنت" تا زمانی كه طلا از محدوده قیمت اخیرش خارج نشود، نسبت به روند قیمت این فلز نظری ندارد.
1397/02/15
13:08:19
5.0 / 5
4814
تگهای خبر: بازار , سرمایه , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی