آلمان بیش از یك پنجم تولیدات ناخالص داخلی اتحادیه اروپا را دارد

آلمان بیش از یك پنجم تولیدات ناخالص داخلی اتحادیه اروپا را دارد

لوازم فلزی: تا آخر سال ۲۰۱۷ تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا ۱۵هزار و ۳۰۰ میلیارد یورو بوده است كه بیش از نیمی از این میزان متعلق به ۳ كشور آلمان، انگلیس و فرانسه بوده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از دفتر آمار اتحادیه اروپا، تولید ناخالص داخلی آلمان در سال قبل معادل ۳۳۰۰ میلیارد یورو بود و این كشور با در اختیار داشتن ۲۱.۵ درصد از كل تولیدات ناخالص این اتحادیه، بزرگ ترین اقتصاد اروپایی به حساب می آید هر چند كه سهم این كشور به نسبت سال ۲۰۱۶ حدودا ۰.۹ درصد كاهش داشته است.

پس از آلمان، انگلیس با در اختیار داشتن ۱۵.۲ درصد كل تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا در رده دوم قرار دارد و فرانسه با ۱۴.۹ درصد، سوم است. ایتالیا با ۱۱.۲ درصد، اسپانیا با ۷.۶ درصد و هلند با ۴.۸ درصد در رده های چهارم تا ششم قرار دارند.

همچنین ۱۱ كشور هم سهمی كمتر از یك درصد از كل تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا دارند كه شامل مالت با ۰.۱ درصد، قبرس كمی بیش از ۰.۱ درصد، استونی و لتونی با ۰.۲ درصد، لیتوانی و اسلوونی و كرواسی با ۰.۳ درصد، بلغارستان كمی بیش از ۰.۳ درصد، لوكزامبورگ با ۰.۴ درصد، اسلواكی و مجارستان با ۰.۶ درصد هستند.

۱۹ كشور عضو منطقه یورو، ۱۱۲۰۰ میلیارد یورو از تولید ناخالص داخلی را داشته اند كه معادل ۷۲.۹ درصد از كل تولیدات اتحادیه اروپا است.


1397/02/22
19:12:12
5.0 / 5
4644
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی