هندی ها به اوپك هشدار دادند

یا قیمت را كاهش دهید یا منتظر كاهش خرید باشید

یا قیمت را كاهش دهید یا منتظر كاهش خرید باشید

لوازم فلزی: هند كه از سریع ترین نرخ رشد مصرف نفت در جهان برخوردار است، به اوپك اخطار داد: كاهش قیمت ها را آغاز كنید در غیر این صورت با ضعیف شدن تقاضا روبه رو می شوید كه به معنای محدود شدن خرید خواهد بود.به گزارش لوازم فلزی به نقل از بلومبرگ، سانجیو سینگ، رییس هیات مدیره ایندین اویل كه بزرگترین پالایشگاه نفت هند است، اظهار نمود: اگر افزایش قیمت ها با روندی كه در یك ماه و نیم اخیر وجود داشته است ادامه پیدا كند، مصرف كنندگان این كشور آسیای جنوبی احیانا به دنبال جایگزین های دیگری مانند خودروهای برقی و گاز بعنوان گزینه های مقرون به صرفه خواهند بود كه جای یك میلیون بشكه مصرف روزانه نفت این كشور را تا سال ۲۰۲۵ خواهد گرفت.

سینگ اظهار داشت: تقاضا به خصوص برای كشور حساس به قیمتی مانند هند، نمی تواند از قیمت جدا دیده شود و امكان دارد در كوتاه مدت شاهد متاثرشدن تقاضا نباشیم، اما در بلندمدت بطور قطع اثرگذار خواهد بود.

نگرانی ها نسبت به كمبود عرضه جهانی به دنبال اختلالات عرضه در لیبی، ونزوئلا و كانادا رشد پنج درصدی قیمت های نفت از آوریل را به دنبال داشته است. در حالیكه اوپك و متحدانش با افزایش تولید به منظور مقابله با كمبود عرضه موافقت كرده اند، این نگرانی وجود دارد كه افزایش عرضه آنها برای تامین تقاضای رو به رشد كافی نخواهد بود. این مساله دونالد ترامپ رییس جمهور آمریكا را به ارسال توییت هایی ضد اوپك واداشت.

به گفته رییس هیات مدیره ایندین اویل، انتظارات براین است كه مصرف نفت هند تا سال ۲۰۴۰ به ۱۰ میلیون بشكه در روز صعود كند كه این كشور را برخوردار از سریع ترین نرخ رشد در جهان خواهد ساخت و این انتظارات بر اساس این است كه قیمت ها تا سال ۲۰۲۵، ۸۳ دلار در هر بشكه و تا سال ۲۰۴۰، ۱۱۳ دلار خواهد بود، اما اكنون كه قیمت نفت به نزدیك ۸۰ دلار در هر بشكه رسیده است احتمال دارد كه این هزینه بسیار گران دیده شود و تقاضا در مدت هفت سال آینده كاهش پیدا كند.

سینگ اظهار داشت: اگر به جای ۸۳ دلار، قیمت ها تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰ دلار برسد در آن صورت اشكال دیگر انرژی رقابتی تر خواهد بود.

قیمت نفت اهمیت زیادی برای هند دارد. این كشور منابع طبیعی چندانی نداشته و در سال میلادی گذشته حدود ۱.۶ میلیارد بشكه نفت وارد كرد كه عموما از كشورهای اوپك بوده است، اما اكنون قیمت های نفت به بالاترین حد در سه سال و نیم گذشته صعود كرده و قیمت برنت حدود ۳۶ درصد از ابتدای سال قبل كه اوپك و متحدانش توافق كاهش تولید را آغاز كردند، رشد كرده است. در نتیجه صدای هند هم در انتقاد نسبت به هزینه نفت بالا رفته است.

ایندین اویل كه بزرگترین فروشنده سوخت هند است به دنبال جایگزین هایی برای نفت بوده و فعالیتش را به حوزه های گاز طبیعی، انرژی های تجدیدپذیر و برق برای تامین سوخت خودروها گسترش داده است.
1397/04/20
15:24:49
5.0 / 5
5531
تگهای خبر: تولید , خودرو , قیمت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی