معاون وزیر صنعت مطرح كرد

پیش بینی رشد ۳۰ درصدی مواد غیرنفتی برای سال ۹۷

پیش بینی رشد ۳۰ درصدی مواد غیرنفتی برای سال ۹۷

لوازم فلزی: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این كه هر میزان كه آزادی برای فعالان اقتصادی در كشور تولید شود، میزان مشاركت آنها برای توسعه اقتصادی بیشتر می شود، اظهار داشت: امسال رشد ۳۰ درصدی در حوزه صادرات مواد غیرنفتی پیش بینی می گردد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مجتبی خسروتاج در همایش بزرگداشت روز ملی صنعت، معدن و تجارت كه در پارك علم و فناوری یزد برگزار شد، با بیان این كه بعضی از سیاست های دولت در حوزه اقتصادی اشتباه است، اظهار نمود: امروز صداهای متعددی در مورد بایدهای رویكردهای مختلف اقتصادی كشور به گوش می رسد.
وی ادامه داد: صنعتگران باید نظرات كارشناسی خویش را برای تولید تغییرات بهتر و بیشتر رویكردهای كلان اقتصادی اعلام كنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این كه از تاریخ ۲۲ فروردین ماه امسال برخورد جدی و با تحولات ارزی در دستور كار مسئولان ارشد نظام گرفته است، اظهار داشت: مبلغ ارز رسمی كشور ۴۲۰۰ تومان تعیین شده است.
خسروتاج كنترل قیمت و قیمت گذاری با نرخ رسمی ارز را ضروری دانست و خاطرنشان كرد: نزدیك به ۲۰ میلیارد دلار برای حمایت در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.
این مقام مسئول شفاف سازی برای واحدهای تولید را از دیگر موارد حائز اهمیت برای توسعه اقتصادی عنوان كردو افزود: به هر میزان كه آزادی برای فعالین اقتصادی در كشور تولید شود، میزان مشاركت آنها برای توسعه اقتصادی كشور بیشتر می گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار گمركات كشور، خاطرنشان كرد: در سه ماه نخست سال قبل هفت میلیارد دلار مواد اولیه و واسطه ای كالا وارد كشور شده و در سه ماه امسال این میزان به شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسیده است.
معاون وزیر صنایع در ادامه با بیان این كه در مجموع در سه ماه نخست سال قبل ۱۱.۶ میلیارد دلار واردات داشته ایم، اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال آمار واردات ایران ۱۱.۲ میلیارد دلار بوده است.
خسروتاج رشد ۱۵.۶ درصدی صادرات را همچون دستاوردهای ایران در حوزه اقتصادی دانست و بیان كرد: امسال رشد ۳۰ درصدی در حوزه صادرات مواد غیرنفتی پیش بینی می گردد.
این مقام مسئول با بیان این كه امسال برای صادرات غیرنفتی شرایط مطلوب است، خطاب به صنعتگران، اظهار داشت: مطمئن باشید خواست عمومی هر چه باشد، دولت در جهت رضایت و خواست مردم بخصوص صنعتگران تلاش خواهد نمود.


1397/04/29
23:24:18
5.0 / 5
4633
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دولت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی