مدیرعامل ایران خودرو اعلام كرد؛

تاكید بر برند داخلی و صادرات مسیر عبور از سختی ها

تاكید بر برند داخلی و صادرات مسیر عبور از سختی ها

به گزارش لوازم فلزی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام نمود: امسال با راهكارهای خوبی كه در نظر داریم، با تاكید بر برند داخلی افزایش عمق ساخت داخل قطعات توسط سازندگان از سختی ها عبور خواهیم كرد.



به گزارش گروه بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از ایكوپرس، مهندس هاشم یكه زارع در مجمع عمومی عادی سالانه ایران خودرو تصریح كرد: نباید چشمهایمان را به روی واقعیت ها و محدودیت های بوجود آمده امسال ببندیم، محدودیت هایی وجود دارد و سختی هایی هم در پیش خواهیم داشت و باید با حمایت همه مسئولان، سهامداران، كاركنان و مردم با سربلندی از آن عبور نماییم.
مدیر عامل ایران خودرو افزود: محصولات پژو۲۰۶ و پژو ۲۰۷ هاچ بك و صندوقدار به صورت اتوماتیك در سال قبل به صورت مستقل از پژو تولید شد.
وی تولید محصول ۲۰۰۸ را هم از موفقیت های ایران خودرو در سال قبل برشمرد اظهار داشت: تمام محصولات ثبت نامی امسال تحویل مشتریان خواهد شد.
مهندس یكه زارع خاطرنشان كرد: خودروسواری انحصاری خوانده می شود، در صورتیكه مشتریان امكان انتخاب و خرید از چند خودروساز را دارند این در صورتی است كه خودروساز برای تهیه مواد اولیه باید به تولیدكننده های مشخصی رجوع كند و انحصار در این بخش معنای بیشتری دارد.
وی تصریح كرد: خیلی از مواد اولیه مورد نیاز خودروساز افزایش قیمت بالای ۵۰ درصد داشته كه باعث بالا رفتن هزینه تمام شده تولید خودرو شده در صورتیكه مجوز افزایش قیمت خودرو بسیار كم تر بوده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این كه قیمت محصولات قطعه سازان هم رشد ۲۰ درصدی را تجربه كرده، تصریح كرد: اگر خودروساز افزایش قیمت قطعه ساز را ندهد سبب تعطیلی آن می گردد و اگر پرداخت كند با زیان هنگفت روبرو می گردد.
وی با اشاره به سود بالای دلالان از اختلاف قیمت كارخانه و بازار تصریح كرد: روش قیمت گذاری خودرو باید از انحصار خارج شود.
مهندس یكه زارع انعقاد قرارداد ده جانبه طراحی و تولید پلت فرم ایران خودرو را از دستاوردهای سال قبل ایران خودرو عنوان نمود و اظهار داشت: با افزایش دو و نیم برابری نرخ ارز سرمایه گذاری در این بخش، در صورت عدم حمایت با چالش مواجه خواهد شد. وی خاطرنشان كرد: یا باید تن به ادامه تولید پلت فرم های قدیمی بدهیم و یا این كه هزینه ها را به جان بخریم تا خودروساز شویم.
مهندس یكه زارع به اهمیت صنعت خودروسازی و قرار داشتن آن در صدر فهرست تحریم ها اشاره نمود و اظهار داشت: ما بعنوان لكوموتیو صنایع كشور باید به فكر باشیم تا از این بحران عبور نماییم.
وی خاطرنشان كرد: مسئولان در حوزه های مختلف باید كمك و توجه ویژه ای به خودروسازی كنند تا اتفاق بدی برای این صنعت مادر نیفتد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو همینطور تصریح كرد: عواقب ترك بازار ایران برای شركای ایران خودرو به مراتب سخت تر از دوره های گذشته خواهد بود.
 

1397/04/31
23:39:31
5.0 / 5
5510
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی