دلیل كاهش نرخ دلار تشریح شد

دلیل كاهش نرخ دلار تشریح شد

لوازم فلزی: یك كارشناس مسائل اقتصادی كاهش نرخ ارز در بازارهای غیررسمی را به خاطر دادن اختیارات بیشتر به بانك مركزی توسط سران سه قوه ارزیابی كرد.


مهدی پازوكی -كارشناس مسائل اقتصادی - در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مسائل پیش آمده در بازار آزاد ارز درباره علت كاهش قیمت ها در این باره اظهار نمود: به نظر می آید كه هماهنگی سران سه قوه و دادن اختیارات جدی به بانك مركزی توانسته بر كاهش قیمت ها در بازار ارز هم اثر بگذارد.

وی با تاكید بر این كه مسائل سیاسی می تواند بر روی مسائل اقتصادی اثرگذار باشد، اظهار داشت: اگر مخالفین دولت تلاش كنند تا به منافع ملی بیشتر بیندیشند مطمئنا قیمت ارز پایین تر آمده و اوضاع بسیار بهتر خواهد شد و اقتصاد كشور به سمت ثبات حركت خواهد نمود.

این كارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به وظایف ذاتی بانك مركزی در حفظ ارزش پول، بیان كرد: وظیفه اصلی بانك مركزی علاوه بر حفظ ارزش پول، مقابله با پولشویی است. از این جهت بانك مركزی برای تحقق این اهداف باید تلاش كند تا پیمان هایی همچون FATF را پیگیری كند، چون كه در غیر این صورت این مساله می تواند در حفظ ارزش پول ملی هم اثرگذار باشد.

پازوكی در ادامه با تاكید بر لزوم انجام برخی اصلاحات در بانك مركزی اظهار نمود: لزوم تغییر در میان مدیران میانی بانك مركزی احساس می گردد. ما كارشناسان و متخصصان بسیاری در كشور داریم كه می توانند نظرات كارشناسی دقیقی را برای بهبود فعالیت بانك مركزی عرضه كنند. بعلاوه بانك مركزی باید به دنبال حفظ استقلال خود از دولت بوده و نباید یك صندوق پولی برای دولت باشد.

به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، گفتنی است در خلال روزهای گذشته كاهش نرخ ارز در بازارهای غیررسمی سبب شده تا خیلی از سرمایه گذاران و مردم عادی كه با پیش بینی افزایش قیمت ها در بازار ارز مقادیری ارز تهیه كرده بودند با ضرر و زیان مواجه گشتند. هر چند كه به نظر نمی رسد این كاهش قیمت ها مساله ای اقتصادی و یا ساختاری باشد.


1397/07/10
14:37:48
5.0 / 5
4843
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی