راهكار وزیر پیشنهادی اقتصاد برای رشد اقتصادی

راهكار وزیر پیشنهادی اقتصاد برای رشد اقتصادی

لوازم فلزی: وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، تعاونی و صنوف را دو بال مورد نیاز اقتصاد كشور برای خروج از بخش دولتی عنوان نمود كه با تجهیز منابع كشور می توانند باعث تسریع رشد اقتصادی شوند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، امروز (چهارشنبه) نشست هم اندیشی اعضای اتاق تعاون با حضور وزرای پیشنهادی وزارت خانه های صنعت، معدن، تجارت، اقتصاد و دارایی و تعاون، كار و رفاه اجتماعی و همینطور رئیس اتاق اصناف ایران، رئیس اتاق تعاون و برخی نماینده های مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.
در این مراسم وزرای پیشنهادی برنامه های خویش را بخصوص در بخش خصوصی شرح داده و نمایندگان بخش تعاونی و اصناف هم ضمن اعلام پشتیبانی از این وزرا، از نمایندگان مجلس درخواست نمودند كه به آن ها رای دهند.
فرهاد دژپسند - وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی - در این نشست، تعاونی و صنوف را بعنوان دو بال مورد نیاز اقتصاد كشور برای خروج از بخش دولتی عنوان نمود و اظهار نمود: تعاونی و صنوف می توانند با تجهیز منابع كشور باعث تسریع رشد اقتصادی شوند.
وی با اشاره به سهم ۲۵ درصدی بخش تعاونی در اقتصاد، خاطرنشان كرد: با تحولاتی كه در مباحث نظری اقتصاد بوجود آمده باید بحث تعاونی را تجدید ساختار نماییم.
دژپسند با تاكید بر اینكه بخش خصوصی نباید تنها بعنوان مكمل در اقتصاد در نظر گرفته شود، اظهار داشت: ابتدا تصور می شد بخش تعاونی باید در زمره بخش خصوصی قرار گیرد اما پس از بحث های مفصل و بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری بخش تعاون جداگانه مورد توجه قرار گرفت كه در نهایت منجر به تشكیل شركت های سهامی و تعاونی شد.
به قول دژپسند، یكی از طریق های برون رفت از شرایط اقتصادی فعلی، شركت های سهامی و تعاونی هستند، چراكه نگاه تعاونی یك نگاه سنتی نیست بلكه یك راه برون رفت از مدل سهم بری عوامل تولید است.
وی با اشاره به اینكه از دهه ۸۰ تابحال برنامه های توسعه بخش تعاون كامل عملیاتی نشده است، خاطرنشان كرد: باید بخش خصوصی و تعاونی را در راه رشد و توسعه همراه دولت قرار دهیم.
دژپسند همینطور تصریح كرد: كار وزارت اقتصادی در فرآیند خصوصی سازی تنها واگذاری نیست بلكه باید به تخصیص درست منابع و مردمی كردن اقتصاد هم توجه گردد.1397/08/02
22:03:52
5.0 / 5
4869
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی