نماینده اهواز در مجلس:

فروش شركت گروه ملی آغاز شد، هفته آینده ۱ و نیم ماه حقوق پرداخت می گردد

فروش شركت گروه ملی آغاز شد، هفته آینده ۱ و نیم ماه حقوق پرداخت می گردد

لوازم فلزی: اهواز - نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی از آغاز فروش محصولات شركت گروه ملی اهواز و پرداخت ۱.۵ ماه حقوق به كاركنان آن تا هفته آینده اطلاع داد.جواد كاظم نسب الباجی در گفتگو با خبرنگار مهر در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مشكلات كاركنان و كارگران شركت گروه ملی اهواز اظهار نمود: مسئله اساسی گروه ملی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار و بر همین مبنا چندین بار به این مورد ورود و پیگیری هایی داشتم.
وی با اشاره به انتصاب مدیرعامل و شروع فعالیت وی در این شركت اضافه كرد: وقتی شاهد فشار وارده به شركت بودیم در ابتدا محصولات گروه ملی كه در بورس عرضه می شد را مورد بررسی قرار دادیم؛ محدودیت عرضه كالا در این شركت (ارائه در بورس) بطور قطع منجر به تسویه بدهی ها و تناسب درآمد و هزینه نمی شد.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و كارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به علاقمندی كشور عراق برای واردات محصولات تولیدی شركت گروه ملی اهواز خاطرنشان كرد: در مرحله اول فروش و عرضه محصولات شركت گروه ملی خارج از بورس را مصوب كردیم كه بطور قطع درآمد خوبی برای گروه ملی به دنبال خواهد داشت.
الباجی خبر داد: بر مبنای اعلام مدیرعامل شركت گروه ملی، فروش محصول از امروز شروع شده و از این فروش ۱۴۰ میلیارد تومان عایدی شركت خواهد بود.
وی افزود: تا هفته آینده حقوق یك ماه و نیم كاگران گروه ملی از محل همین عایدی پرداخت و پس از خرید اسلب از فولاد هم پرداخت حقوق كارگران از آذرماه به بعد منظم خواهد شد.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و كارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به در حال تخصیص بودن اعتبارات خوب به گروه ملی بیان كرد: قدم های خوبی برای حل مشكل این شركت برداشته شده و خوشبختانه بانك و همینطور مسئولان كشوری و استانی متوجه مبحث هستند.
الباجی با اشاره به طرح مبحث در جلسه با وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: همه به دنبال حل مشكل كارگران گروه ملی هستیم؛ شركت عظیمی است و اگر روند تولید آن به حركت دربیاید بطور قطع برای كشور ارزآوری دارد و در عین حال مطالبات كارگران پرداخت و خود شركت هم بازسازی می گردد.
وی با اشاره به مشاهده تعلل بانك و طرح این مورد در مجلس افزود: با فرماندار اهواز هم رایزنی شده تا با نمایندگان كارگران نشستی برگزار و از كانون شورای كارگری مطالبات آنها را پیگیری كنند؛ در عین حال باید ضمن تأمین امنیت شغلی كارگران حقوق آنها هم پرداخت گردد.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و كارون در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: همه مسئولان ملی و استانی صدای كاگران را شنیدند؛ ازاین رو به آنها سفارش می نماییم كه تحت عنوان شورایی مشكلات خویش را پیگیری و افراد متخصص، مقید و آگاه نسبت به موضوعات شركت را بعنوان نماینده خود معرفی كنند تا شورا مطالبه گر حقوق آنها باشد.
الباجی در مورد واگذاری بخشی از سهام شركت گروه ملی هم عنوان كرد: اگر فروشی حاصل شود، بطور قطع به صنایع فولاد استان واگذار می گردد چون همه به دنبال تقویت صنعت استان هستیم.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، در ایام اخیر كاركنان این شركت اعتراضاتی در مورد دریافت نكردن حقوق خود و عقب افتادن چند ماهه آن داشتند.

1397/09/05
21:11:21
5.0 / 5
4673
تگهای خبر: تولید , شركت , صنایع , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی