در گفتگو با مهر اعلام شد:

معیشت كارگران را درك می نماییم، بنگاه های اقتصادی در لبه تیغ تعطیلی

معیشت كارگران را درك می نماییم، بنگاه های اقتصادی در لبه تیغ تعطیلی

به گزارش لوازم فلزی عضو كارفرمایی شورای عالی كار با اشاره به درخواست نمایندگان كارگری برای افزایش دستمزد اظهار داشت: در شرایط فعلی، بنگاه های اقتصادی در لبه تیغ تعطیلی قرار دارند.اصغر آهنی ها در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره درخواست كارگران برای افزایش مجدد دستمزد كارگران در سال جاری، با عنایت به مشكلات اقتصادی و كاهش قدرت خرید اظهار داشت: خیلی از واحدهای كوچك و متوسط كه حجم زیادی از اشتغال را بر عهده دارند، به زیاندهی رسیدند و در لبه تیغ تعطیلی قرار دارند.
وی با تاكید بر اینكه بدون اغراق، وضعیت «كار و تولید» به هیچ وجه در شرایط مناسبی قرار ندارد، اضافه كرد: همه می دانیم امروز در جنگ اقتصادی هستیم و در این شرایط، هر گونه افزایش قیمت تمام شده تولید همچون دستمزد، می تواند به تعطیلی بنگاهها منجر شود.
این عضو كارفرمایی شورای عالی كار، با اشاره به اینكه بطور قطع ما مشكلات جامعه كارگری و كاهش قدرت خرید این قشر از جامعه را درك می نماییم، افزود: اما باید این اصل را بپذیریم كه حیات خیلی از واحدها بخصوص واحدهای كوچك و متوسط، با یك فشار ناچیز به خطر می افتد.
وی، تصریح كرد: ازاین رو در شرایط فعلی، نگهداری بنگاه ها و حفظ اشتغال باید در اولویت باشد كه به بیكاری منتج نشود.
آهنی ها با اشاره به اینكه در شرایط جنگ اقتصادی، باید جامعه كارفرمایی و كارگری با اتحاد و همدلی این پارامترها در نظر بگیرند، اظهار داشت: علاوه بر این، دولت هم باید هزینه های زندگی را كم كند، دولت باید هزینه درمان، آموزش و بخصوص مسكن كه سهم زیادی از درآمد خانوار را به خود اختصاص می دهد، از قیمت تمام شده تولید خارج و قدرت رقابتی بین تولیدكننده تولید كند.
نماینده كارفرمایان در شورای عالی كار اضافه كرد: دولت باید قدرت تامین هزینه های مسكن، درمان و آموزش جامعه كارگری را تقویت كند؛ از طرفی با افزایش دستمزد نمی توان قدرت خرید كارگر را افزایش داد؛ در این شرایط ناگزیریم تا به بقای كار و تولید دقت نماییم.


1397/10/01
16:03:48
5.0 / 5
4730
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی