آگهی آمریكا به دنیا مقابل خرید نفت ونزوئلا

آگهی آمریكا به دنیا مقابل خرید نفت ونزوئلا

لوازم فلزی: جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریكا به كشورها و شركت ها مقابل خرید نفت خام از ونزوئلا آگهی داد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، این آگهی سپس این صورت گرفت كه مانوئل كِوِدو، وزیر نفت ونزوئلا در سفری به هند اعلام نمود كه ونزوئلا مایل است نفت بیشتری به هند صادر كند.

بولتون در توییتی كه مقاله بلومبرگ درباره روابط نفتی ونزوئلا و هند ضمیمه آن شده بود، نوشت: كشورها و ملت هایی كه از سرقت منابع ونزوئلا توسط مادورو حمایت می كنند فراموش نخواهند شد. آمریكا همچنان از همه قدرتش برای حفظ دارایی های مردم ونزوئلا استفاده می نماید و همه كشورها را تشویق می كند اقدام مشابه را انجام دهند.

كِوِدو سپس دیدار با پالایشگرهای هندی در دهلی نو، با اشاره به اینكه روابط با هند ادامه خواهد یافت و تجارت ادامه پیدا می كند، اضافه كرد: ونزوئلا خواستار گسترش تجارت خدمات و فناوری با هند است. هند باز مایل است خرید نفت از ونزوئلا را افزایش دهد.

شركت های ریلاینس اینداستریز و نایارا انرژی كه روس نفت روسیه در آن سهم دارد خریدار نفت ونزوئلا هستند. ریلاینس یكی از بزرگترین خریداران نقدی نفت PDVSA و یكی از تأمین كنندگان اصلی سوخت برای ونزوئلا بوسیله زیرمجموعه آمریكایی خود است.

طبق آمار رهگیری نفتكش ها، ریلاینس اینداستریز و نایارا انرژی سال میلادی گذشته مجموعاً ۳۴۴ هزار و ۱۰۰ بشكه در روز نفت ونزوئلا را وارد كردند كه ۱۳ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۷ كاهش داشت. اما هند سال قبل دومین مقصد بزرگ صادرات نفت ونزوئلا ماند.

در زمان آغاز بحران سیاسی ونزوئلا در ماه گذشته، رسانه های هندی گزارش كردند كه این كشور آسیایی همچنان یكی از خریداران بزرگ نفت ونزوئلا خواهد ماند و پالایشگاه های آسیایی همچنان به خرید بیشتر از ۴۰۰ هزار بشكه در روز نفت از ونزوئلا ادامه می دهند.

در خبر جداگانه ای كه مربوط به تحریم ها بود، مقامات امنیتی بلغارستان اعلام نمودند حساب های بانكی متعددی كه میلیون ها یورو از شركت نفتی دولتی PDVSA دریافت كرده بودند را مسدود كرده اند.

مأموران امنیتی و دفتر دادستان بلغارستان بوسیله آمریكا درباره انتقال پول اطلاع پیدا كرده و حساب های مذكور را مسدود كردند.

سقوط تولید نفت ونزوئلا به ۵۰۰ هزار بشكه در روز تا آخر سال ۲۰۱۹

الیوت ابرامز، نماینده ویژه امور ونزوئلا در وزارت خارجه آمریكا در مقابل كمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریكا اظهار نمود: انتظار می رود تولید نفت ونزوئلا در نتیجه تحریم های آمریكا مقابل شركت PDVSA به ۵۰۰ هزار بشكه در روز تا آخر سال ۲۰۱۹ سقوط كند.

طبق جدیدترین نظرسنجی پلاتس از تولید اوپك، تولید نفت ونزوئلا در ژانویه با ۱۰ هزار بشكه در روز كاهش نسبت به دسامبر، به ۱.۱۶ میلیون بشكه در روز رسید در حالیكه تولید این كشور ۲.۴ میلیون بشكه در روز در دسامبر سال ۲۰۱۵ بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریكا در جدیدترین گزارش خود اعلام نمود تولید نفت ونزوئلا از ۱.۲۵ میلیون بشكه در روز در دسامبر به ۱.۲۲ میلیون بشكه در روز در ژانویه كاهش پیدا كرده است.

دولت آمریكا در ۲۸ ژانویه تحریم ها مقابل شركت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا را تشدید كرد و انتقال پول فروش نفت به حساب این شركت را تا زمان تشكیل دولت جدید در ونزوئلا ممنوع كرد. هدف از تحریم ها، محروم كردن دولت ونزوئلا از درآمدهای نفتی است.

این تحریم ها موجب سرگردانی نفتكش های حامل نفت ونزوئلا به سبب ابهامات پیرامون مسائل مالی شده است. همین طور تولید نفت را برای ونزوئلا كه قادر نیست مواد رقیق كننده وارد كند، دشوار كرده است.
1397/11/25
23:18:52
5.0 / 5
4551
تگهای خبر: تولید , خدمات , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی