رتبه یك رشد اقتصادی جهان در دستان یك كشور غیرقابل پیش بینی!

رتبه یك رشد اقتصادی جهان در دستان یك كشور غیرقابل پیش بینی!

لوازم فلزی: تولید ناخالص داخلی روآندا، سریع تر از هر كشور دیگری در سال ۲۰۱۸ افزایش داشته است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از شین هوا، مركز ملی آمار كشور رواندا اعلام نمود اقتصاد این كشور در سال ۲۰۱۸ و با ثبت عملكردی نیرومند موفق شده است تا رشد خیره كننده ۸.۶ درصدی را به ثبت برساند كه سریع ترین نرخ رشد جهان شمرده می شود.
بگفته این مركز، این رشد ناشی از رشد ۱۰.۴ درصدی در سه ماهه نخست، ۶.۸ درصدی در سه ماهه دوم، ۷.۷ درصدی در سه ماهه سوم و ۹.۶ درصدی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ بوده است. یوسف مورانگوا، رئیس مركز ملی آمار رواندا اظهار داشت: رشد بخش كشاورزی در این سال شش درصد، رشد بخش صنعت ۱۰ درصد و رشد بخش خدمات ۹ درصد در سال ۲۰۱۸ بوده است.
بانك مركزی رواندا باز با صدور اطلاعیه ای ضمن تأیید این رشد اعلام نمود رشد سال ۲۰۱۹ این كشور را ۷.۸ درصد پیش بینی می كند. از افزایش ۱۰ درصدی تولید مواد غذایی، افزایش ۲۶ درصدی تولید پنبه و پارچه و افزایش ۳۸ درصدی استخراج آهن همچون مهم ترین دلیلهای این رشد بسیار بالا در رواندا نام برده شده است.
رواندا با حدود ۱۳ میلیون نفر جمعیت، چهارمین كشور كوچك آفریقایی است اما رشد اقتصادی بالای این كشور در سال های اخیر موجب افزایش محسوس رفاه شده است به گونه ای كه متوسط درآمد سرانه این كشور از ۴۱۶ دلار در سال ۱۹۹۴ به ۲۰۹۰ دلار در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است.1397/12/25
12:22:40
5.0 / 5
4757
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی