جلوگیری از واردات ۹۰۰ هزار تنی تخم مرغ باكنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

جلوگیری از واردات ۹۰۰ هزار تنی تخم مرغ باكنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

لوازم فلزی: رئیس سازمان دامپزشكی كشور اظهار داشت: كنترل آنفلوآنزای حاد پرندگان از طرف سازمان دامپزشكی كشور مانع از واردات 900 هزار تنی تخم مرغ و خروج میلیون ها دلار ارز از كشور شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، رفیع پور در دیدار با استاندار سمنان از كنترل آنفلوآنزای حاد پرندگان بعنوان مهمترین مأموریت این سازمان در یك سال قبل نام برد و اظهار نمود: كنترل این بیماری مشترك انسان و دام، نه تنها مانع از واردات تخم مرغ شد بلكه كنترل این بیماری به حوزه اقتصادی ما كمك كرد كه نه تنها واردكننده این كالای پرمصرف نباشیم بلكه دو ماه است كه در حال صادرات تخم مرغ نیز هستیم.
وی افزود: در صورت عدم كنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، كشورمان امسال نیازمند واردات ۹۰۰ هزار تنی تخم مرغ بود كه با عنایت به شرایط فعلی و مشكلات این بخش، تأمین این میزان تخم مرغ به هیچ وجه امكان پذیر نبود، اما خوشبختانه با تلاش همكاران پر تلاش ما و همكاری مردم، این مشكل برطرف شد.
وی از تهدید امنیت غذایی، بعنوان مهمترین اولویت دشمنان در جنگ نرم یاد كرد و اضافه كرد: مسئولیت تأمین اقتصادی در حوزه دامی بر عهده سازمان دامپزشكی كشور است.
رئیس سازمان دامپزشكی كشور با اشاره به تلاش این سازمان برای برون سپاری قسمتی از وظایف خود، به توانمندی نیروی انسانی این بخش در سطح كشور پرداخت و اظهار داشت: دانش، جوانگرایی و واگذاری امور به بخش خصوصی سه شاخصه بسیار مهم در حوزه سازمان دامپزشكی كشور است.
آشناگر - استاندار سمنان - نیز در این دیدار با تقدیر از مدیران دامپزشكی استان اظهار نمود: دامپزشكی، در تأمین سلامت غذا و مقابله با بیماری های مشترك انسان و دام مسئولیت مستقیم و مهمی دارد و هرگونه غفلت در این بخش می تواند به ایجاد مشكلات جدی بی انجامد.
وی دامپزشكی را كاری سخت و مخاطره آمیز دانست و اضافه كرد: بااینكه آنفولانزای حاد پرندگان در سال های گذشته خساراتی را به بار آورد اما خوشبختانه با همت سازمان دامپزشكی كنترل شد.
استاندار سمنان با بیان این كه دامپزشكی سازمانی قدرتمند، مهم و حساس است اظهار داشت: ارتباط مستقیم سازمان دامپزشكی و استانداری ها اگر مستمر و بموقع باشد، این همراهی می تواند به پیشبرد اهداف كمك بیشتری كند.
آشناگر بر لزوم برنامه ریزی درباره تأمین گوشت و مرغ مورد نیاز مردم اصرار كرد و اضافه كرد: نباید اجازه دهیم كه كمبودها در این بخش به مردم لطمه وارد كند.
وی با اشاره به جمعیت بالای عشایری در استان اظهار داشت: استان سمنان با عنایت به وجود ایل ها و طوایف عشایری مختلف، دارای ظرفیت های خوبی در عرصه تولید گوشت قرمز است.

منبع:

1398/02/26
16:02:28
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی