در حاشیه جلسه دولت؛

وزیر نیرو: ساعت كار ادارات تهران تغییر نمی كند

وزیر نیرو: ساعت كار ادارات تهران تغییر نمی كند

لوازم فلزی: وزیر نیرو درباره تعرفه گذاری برق مورد استفاده استخراج كنندگان رمز ارز(بیت كوین) از طرف دولت، اظهار نمود: در دولت مصوبه ای در دستور كار كمیسیون اقتصادی قرار دارد كه طی روزهای آتی در هیئت وزیران مطرح می شود و در آنجا هم اصل سوژه مورد بحث قرار می گیرد و در صورت پذیرش اصل موضوع، درباب تعرفه آن نیز اعلام نظر خواهد شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان وزیر نیرو بامداد چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات دولت در زمینه اعمال محدودیت برای پرمصرف های برق اظهار نمود: از سال قبل به پیشنهاد وزارت نیرو هیئت وزیران تصویب كرد كه ایجاد محدودیت برای پرمصرف ها را از سازمان های دولتی آغاز كنیم؛ در عین حال انتظارمان این است كه سایر مصرف كنندگان در بخش های تجاری و خانگی هم الگوی مصرف انرژی را رعایت نمایند، اما واقعیت این است كه ما از خود دولت شروع كردیم.
وی اظهار داشت: به همین دلیل سال قبل هیئت وزیران دو مصوبه را به تصویب رساند كه به سال قبل اختصاص نداشت و برای همه سال ها در فصل گرم تا زمانی كه این مصوبه لغو یا جایگزین پیدا كند، باید اجرا شود.
وی اشاره كرد: یكی از آن مصوبات در ۱۹ خرداد سال قبل به تصویب رسید كه برمبنای آن، بحث تغییر ساعت كار اداری در چهار استان عنوان شد و مصوبه دیگری هم در ۱۳ تیر ماه به تصویب رسید كه برمبنای آن به كلیه استانداران اجازه داده شد كه با عنایت به اطلاعاتی كه شركت های توزیع برق عرضه می كنند و همین طور وضعیت دما و شرایط كشور، اجازه داشته باشند برای تغییر ساعت كار ادارات تصمیم گیری كنند به نحوی كه دستگاه های سرمایشی فشار كمتری به شبكه های برق بیاورند تا با قطع برق و كمبود تولید و خاموشی مواجه نشویم.
وزیر نیرو اضافه كرد: اجرای این مصوبات تابحال تجربیات بسیار خوبی به دنبال داشته است و از سال قبل حدود ۲ هزار مگاوات در مجموع توانستیم مدیریت مصرف نماییم.
اردكانیان اظهار نمود: امسال زمانی كه با فصل گرم مواجه شدیم، طبیعتاً همان مصوبات مطرح بود، اما در هیئت وزیران بحثی در خصوص تغییر ساعت اداری در تهران عنوان شد كه با عنایت به خاصیت های این استان و وجود مراكز متعدد، تصمیم گرفته شد كه تغییر ساعت انجام نشود؛ چونكه این اقدام می توانست سبب مشكلاتی شود، پس قرار شد بنده و وزیر كشور در جلسه ای به صورت جداگانه این مساله را بررسی نماییم.
وی اشاره كرد: این جلسه با حضور وزیر كشور و استاندار تهران انجام شد و تصمیم این شد كه ساعت كار را در تهران تغییر ندهیم، اما در مقابل سازمان های دولتی با تاكید از طرف استانداری تهران، موظف شدند دمای آسایش را كه بین ۲۴ تا ۲۵ درجه است، رعایت نمایند و دما را در سازمان های دولتی كمتر نكنند تا از این حیث فشاری به تولید نیاید و اگر جایی از حد مجاز و متعارف تجاوز شد، استاندار موظف شد كه سوژه را دنبال كند و تذكر دهد و همین طور نسبت به قطع برق در یك فاصله زمانی كوتاه اوج بار اقدام گردد.
وزیر نیرو اظهار داشت: برمبنای گزارشی كه بنده در اختیار دارم، تعداد كمی از مؤسسات و مراكز با هماهنگی و اجازه استانداری تهران، برای ساعاتی به سبب تخطی از این تصمیم و مصرف بالای برق، برق آنان قطع و سپس وصل شده و توجه و تنبه كافی فراهم گشته است.
اردكانیان افزود: امسال ما با همراهی هموطنان روبه رو بودیم و با وجود آنكه فصل گرم زودتر آغاز شد و افزایش دما سراسری است، در وضعیت خوبی هستیم كه این مسئله با همراهی و پشتیبانی همه مصرف كنندگان صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: تعرفه هایی هم كه برای امسال وضع شد، اثرگذار بوده است و پرمصرف های پارینه به میزان قابل ملاحظه ای به گروه خوش مصرف ها پیوسته اند.
وزیر نیرو همین طور در پاسخ به پرسشی درباره تعرفه گذاری برق مورد استفاده استخراج كنندگان رمز ارز(بیت كوین) از طرف دولت، اظهار نمود: در دولت مصوبه ای در دستور كار كمیسیون اقتصادی هیئت وزیران قرار دارد كه طی روزهای آتی در هیئت وزیران مطرح می شود و در آنجا هم اصل سوژه مورد بحث قرار می گیرد و در صورت پذیرش اصل موضوع، درباب تعرفه آن نیز اعلام نظر خواهد شد.
منبع:

1398/04/26
15:21:55
5.0 / 5
4714
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی