محجوب:

بیشتر از 50 درصد اقتصاد سوئیس را تعاونی های مسكن و روستایی تشكیل داده اند

بیشتر از 50 درصد اقتصاد سوئیس را تعاونی های مسكن و روستایی تشكیل داده اند

به گزارش لوازم فلزی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با وجود اینكه سوئیس مهد بانكداری و سوداگری دنیاست اما در اقتصاد داخلی این كشور حرف اول را تعاونی های مسكن و روستایی می زنند كه بیشتر از 50 درصد اقتصاد سوئیس را ایجاد كرده اند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، علیرضا محجوب در مراسم قدردانی از تعاونی های برتر البرز كه امروز چهارشنبه ۱۳ شهریور در باشگاه میلاد كرج انجام شد اظهار داشت: تعاونی یك بنگاه برای سوداگری اقتصادی نیست بدین سبب بااینكه در چارچوب و شمایل یك بنگاه ظهور پیدا می كند اما در فلسفه تعاون سود تعریف نشده و معنا ندارد.
محجوب اضافه كرد: وقتی در تشكیلاتی سود معنا ندارد بدین سبب رأی نیز بر طبق سرمایه نیست و همه حتی با وجود تفاوت میزان سرمایه یك رأی دارند، پس پایش، استواری و توجه به تعاونی خواسته همه تعاونی هاست و ما در مجلس این را دنبال می نماییم.
این نماینده مجلس افزود: تعاونی مقابل سوداگری و سوداندوزی است و این بهترین شكل متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی ماست، در این هفته تعاون جا دارد مسئولت دولت و مجلس را در این خصوص یادآوری نماییم.
وی با اشاره به اینكه متاسفانه به تعاونی ها كم توجهی شده است اشاره كرد: امروز می بینیم كه اقتصاد خیلی از كشورها حول تعاونی هاست، بعنوان نمونه با وجود اینكه سوئیس مهد بانكداری و سوداگری دنیاست اما در اقتصاد داخلی حرف اول را تعاونی های مسكن و روستایی می زنند كه بیشتر از ۵۰ درصد اقتصاد سوئیس را ایجاد كرده اند، بدین سبب لازم است نسخه هایی كه در دانشگاه پیچیده میشود به تعاونی ها هم نگاه كند.
منبع:

1398/06/13
15:09:49
5.0 / 5
4245
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی