تخم مرغ؛ صدرنشین افزایش قیمت

قیمت نیمی از كالاهای اساسی در تیرماه كاهشی شد

قیمت نیمی از كالاهای اساسی در تیرماه كاهشی شد

به گزارش لوازم فلزی جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان داده است كه از بین ۴۴ كالای اساسی، قیمت ۲۲ قلم كالا در تیرماه امسال نسبت به ماه پیش از آن كاهش پیدا كرده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، طبق این آمار كمترین كاهش قیمت در میان كالاهای اساسی مربوط به برنج تایلندی، برنج طارم اعلا و جو خارجی است كه در تیر ماه امسال نسبت به خرداد ماه ۰.۱ درصد كاهش قیمت داشتند.
بیشترین كاهش قیمت هم مربوط به پیاز، گوجه فرنگی و شكر سفید است كه در تیرماه نسبت به خرداد ماه سال جاری به ترتیب ۲۷.۷، ۱۹.۷ و ۱۹.۲ درصد كاهش قیمت داشتند. این سه محصول در تیرماه امسال به ترتیب با قیمت های ۳۱۳۶، ۴۱۵۲ و ۵۱۹۶ تومان عرضه شده است.
تخم مرغ؛ صدرنشین افزایش قیمت
در این میان تخم مرغ صدرنشین افزایش قیمت در تیرماه بوده كه قیمت هر كیلوگرم آن از حدود ۶۳۶۷ تومان در خردادماه به ۸۲۹۳ تومان در تیرماه امسال رسیده است.
كمترین افزایش قیمت هم مربوط به نخود درجه یك از است كه قیمت آن در تیر ماه امسال نسبت به ماه قبلش ۰.۱ درصد افزایش یافته است.
همچنین طبق این آمار سیب زمینی درجه یك، خرما مضافتی، جوجه یكروزه گوشتی، گوشت گوسفندی مخلوط، گوشت گوساله، لاستیك پرایدی بارز، روغن موتور ایرانول و روغن موتور بهران پیشتاز همچون كالاهایی است كه قیمت آنها در تیر ماه امسال نسبت به ماه مشابه پارسال بیشتر از دو برابر شده و به ترتیب ۳۶۳.۹، ۲۱۹.۷، ۱۴۳.۸، ۱۰۴.۹، ۱۱۳، ۱۱۴.۸، ۱۰۵.۵، ۱۰۳.۸ درصد گران تر شده اند.
منبع:

1398/06/17
01:44:23
5.0 / 5
4774
تگهای خبر: صنعت , قیمت , كالا , معدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی