سازمان حمایت اعلام كرد

روند كاهشی قیمت ۵۳ قلم كالای پرمصرف

روند كاهشی قیمت ۵۳ قلم كالای پرمصرف

به گزارش لوازم فلزی یك مقام مسئول اظهار داشت: به دنبال بررسی روند تغییرات قیمت 100 قلم كالای ضروری و اساسی در 24 مهرماه امسال، قیمت 53 قلم كالای پرمصرف روند كاهشی داشته است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهرداد ایزدی با اشاره به رصد روزانه و مستمر ۱۰۰ قلم كالای پر مصرف و اساسی بیان كرد: نتایج این رصد در بیست و چهارم مهرماه امسال نشان میدهد در ۶ گروه كالایی همچون كالاهای اساسی و مواد غذایی، لوازم بهداشتی، لوازم خانگی، كاغذ، مصالح ساختمانی و در نهایت لوازم مصرفی خودرو، ۵۳ قلم كالا نسبت به میانگین ماه گذشته روند كاهشی داشته كه بیشترین كاهش قیمت به ترتیب به سیب زمینی با ۳۴.۳ درصد، گوجه فرنگی با ۱۰.۴ درصد و موز با ۸.۶ درصد اختصاص دارد.
وی اضافه كرد: شواهد نشان میدهد كه در این بازه زمانی كالاهایی مانند رب گوجه فرنگی، كاغذ چاپ، گوساله و گوسفند زنده، گوشت گوسفندی و گوشت گوساله مخلوط، دو نوع روغن، كاغذ روزنامه وارداتی، مرغ زنده و گوشت مرغ، لوازم خانگی از قبیل لباسشویی و تلویزیون از كاهش محسوس قیمت برخوردار بوده اند.
به گفته مدیركل دفتر مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، از بین ۱۰۰ قلم كالا ۱۸ قلم كالا شامل برنج داخلی، برخی حبوبات، سیمان و لاستیك پژویی افزایش بین صفر تا یك درصدی داشته اند.
ایزدی افزود: در مقابل نیز قیمت ۲۹ قلم كالا همچون خیاررسمی، تخم مرغ، جوجه یكروزه و انواع تیرآهن ۱۴، ۱۶ و ۱۸ افزایش بیشتر از یك درصد داشته اند كه تنها ۶ قلم از آنها افزایش بیشتر از ۵ درصد داشته اند.
وی، تغییر فصل را عامل بعضی از این افزایشها دانست و اشاره كرد: كماكان پیگیری ها و اقدامات لازم بمنظور ثبات و حتی كاهش قیمت این كالاها در دستور كار قرار دارد و پیش بینی ما این است كه با عنایت به برنامه ریزی های كه در این عرصه انجام داده ایم، در آینده شاهد نتایج این اقدامات و كاهش قیمت ها در بازار باشیم.


منبع:

1398/08/06
10:29:02
5.0 / 5
4309
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی