وزیر صنعت اعلام كرد:

نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی صادرات گرا تامین گردد

نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی صادرات گرا تامین گردد

به گزارش لوازم فلزی وزیر صنعت اعلام نمود: برخی واحدهای صنعتی كشور، فرصت های صادراتی و بازارهای جدیدی برای تولید خود دارند كه باید به لحاظ تامین نقدینگی مورد حمایت قرار گیرند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه هماهنگی تامین مالی صنایع پیشران كه با حضور مدیران عامل بانك ها برگزار شد؛ اظهار داشت: اولویت های استراتژیك توسعه صنعتی كشور شناسایی شده است و این واحد ها جهت تامین مالی و نقدینگی مورد نیاز خود به بانكهای عامل معرفی می گردند. وی با اشاره به مصوبه و ابلاغیه بانك مركزی در خصوص اختصاص ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانكی به صنایع پیشران، اضافه كرد: امسال برای حفظ تولید و اشتغال كشور، تامین سرمایه در گردش واحدها و همین طور سرمایه ثابت مورد نیاز جهت راه اندازی طرح های جدید اهمیت بالایی دارد.
رحمانی افزود: در استراتژی تعریف شده برای تزریق منابع مالی به واحد صنعتی و همین طور طرح های در دست راه اندازی، روی بخش هایی برنامه ریزی شده است كه در صورت عملیاتی شدن برنامه تولیدشان، دارای بازار فروش مناسب هستند و همین طور می توانند به گردش مالی خود بانك ها نیز كمك نمایند.
وی اشاره كرد: مسائل و محدودیت های بانكها مورد توجه ما نیز هست و درصددیم با بهره گیری بهینه از ظرفیت های موجود و هم افزایی دوطرفه بهترین نتایج ممكن را در امتداد رونق تولید رقم بزنیم.
به گفته رحمانی، راهكارهای نوین تامین مالی نیز در دستور كار وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با جدیت دنبال ابزارهای جدید نیز هستیم.
تكمیل ظرفیت خالی واحدهای فعال با تامین مالی مناسب
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم تامین سرمایه در گردش مورد نیاز برخی واحدهای صنعتی در سطح كشور اظهار داشت: در ۱۴ گروه كالایی شناسایی شده بطور متوسط ۵۰ درصد ظرفیت خالی تولید وجود دارد كه بازار فروش لازم را نیز داشته و با تكمیل ظرفیت آنها می توانیم تولیدات داخلی را جایگزین واردات نماییم.
رحمانی با اشاره به دیدار اخیر خود با برخی از هیات های تجاری- اقتصادی خارجی در كشورمان و برنامه سفر خود برای حضور در كمیسیون مشترك همكاریهای ایران و ازبكستان اضافه كرد: تكمیل ظرفیت تولید این واحدها حتی روی حجم صادرات كالایی كشور تاثیر بسزایی دارد.
وی افزود: محور اساسی دیگری كه برای وزارت صنعت، معدن تجارت در تامین مالی واحدهای صنعتی دارای اهمیت است، توجه به تامین مالی واحدهایی است كه با تولیدات خود می توانند كشور را در بخش های مهمی به خودكفایی برسانند، همچون در صنایعی همچون تولید چادر مشكی، لاستیك سنگین، پودر آلومینا و الكترود گرافیتی؛ كه امیدواریم با همراهی بانك ها در این خصوص گام های مناسب تری برداریم.
وزیر صمت با اشاره به رویكرد جدید این وزارتخانه برای تامین نیاز صنعتی كشور از محل ساخت داخل، اظهار داشت: در این بخش نیز با عنایت به برنامه طراحی شده در قالب داخلی سازی ۱۰ میلیارد دلاری واردات صنعتی كشور تا سال ۱۴۰۰، تامین منابع بانكی مورد نیاز واحدهای فعال در این عرصه دارای اهمیت بالایی است و حتما باید مورد حمایت بانك ها قرار گیرد.
رحمانی اشاره كرد: این رویكرد مسلماً می تواند به رونق تولید، تثبیت اشتغال در كشور و اشتغال زایی جدید بیشتر از پیش كمك نماید و خوشبختانه مورد استقبال و حمایت مردم و حتی و سایر دستگاه های دولتی قرار گرفته است.
وی اشاره كرد: اولویت های استراتژیك توسعه صنعتی كشور بطور كامل شناسایی شده است و همه موارد را به بانكهای عامل معرفی خواهیم كرد و حتی حاضریم برای تحقق حداكثری نتایج این برنامه نظارت كاملی در روند تخصیص منابع از طرف بانك ها انجام گیرد.
وزیر صمت درانتها اشاره كرد: برخی واحدهای صنعتی كشور فرصت های صادراتی و بازارهای جدیدی برای تولید خود دارند كه باید به لحاظ تامین نقدینگی مورد حمایت قرار گرفته و انتظار داریم متناسب با شرایط موجود تصمیم گیری لازم صورت گیرد و البته ما در تخصیص بهینه منابع نیز حامی بانك ها خواهیم بود.

1398/09/19
14:16:47
5.0 / 5
4278
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی