در یكماه گذشته انجام شد ؛

صادرات ترجیحی ۲۸ میلیون دلاری كالا به اوراسیا

صادرات ترجیحی ۲۸ میلیون دلاری كالا به اوراسیا

به گزارش لوازم فلزی رئیس كل گمرك ایران اظهار داشت: در یك ماه گذشته صادرات ترجیحی به اوراسیا ۲۸.۲ میلیون دلار و واردات ترجیحی ۱۶۶ میلیون دلار بوده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از صدا و سیما، مهدی میراشرفی تصریح كرد: بیشتر از یك ماه است كه از اجرای موافقت نامه موقت تجارت آزاد اوراسیا گذشته و در چارچوب این موافقت نامه از ۵ آبان امسال تا ۸ آذر صادرات ترجیحی به اوراسیا از سمت ایران ۲۸ ممیز ۲ میلیون دلار بوده است و واردات ترجیحی ۱۶۶ میلیون دلار بوده است كه عمده این كالاها، كالاهای اساسی و موردنیاز كشور است كه باید وارد می شد.
رئیس كل گمرك ایران اظهار داشت: جمع كل صادرات ترجیحی و غیر ترجیحی ما به اوراسیا ۱۳۷ ممیز ۹ میلیون دلار است و جمع كل واردات از اوراسیا هم تابحال ۱۹۳ میلیون دلار بوده است.
میراشرفی تصریح كرد: چنانچه طرف ایرانی و ۵ كشور اوراسیا اقدامات لازم را به جهت بهره گیری تجار دو كشور از تعرفه های ترجیحی انجام نداده باشند موافقت نامه طوری تنظیم شده تا این مساله مانع منافع تجار نباشد و بازرگانان می توانند تا یك سال پس از صادرات این اقلام همچنان از مزیت های تعرفه های ترجیحی استفاده كنند.
وی افزود: در شرایط فعلی كشورهای اوراسیا یك امكان و ظرفیت خیلی خوب است كه ما باید از این ظرفیت استفاده بهینه نماییم تا صادرات و واردات كالاهای موردنیاز صورت گیرد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: ضمن اینكه با عنایت به درخواست و توافق دو طرف، تلاش می شود تا طرفین از دلار و دیگر ارزهای رایج فاصله بگیرند و از ارزهای منطقه ای برای مبادله كالا استفاده كنند.

1398/09/24
11:36:01
5.0 / 5
4328
تگهای خبر: اقتصاد , صادرات , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی