اوپك به استقبال دور جدید كاهش تولید رفت

اوپك به استقبال دور جدید كاهش تولید رفت

لوازم فلزی: تولید نفت اوپك در دسامبر با اقدام تولیدكنندگان منطقه خلیج فارس در اجرای دور جدید محدودیت عرضه، كاهش پیدا كرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، عربستان سعودی، عراق و امارات متحده عربی قبل از آغاز دور جدید كاهش تولید اوپك در ژانویه، تولیدشان را در دسامبر كه آخرین ماه اجرای دور قبلی محدودیت عرضه از طرف اوپك و متحدانش بودند، كاهش دادند.

طبق نظرسنجی بلومبرگ از مقامات، آمار كشتیرانی و برآوردهای شركتهای "ریستاد انرژی" و "جی بی سی انرژی"، تولید اوپك در دسامبر به میزان ۹۰ هزار بشكه در روز كم شد و به ۲۹.۵۵ میلیون بشكه در روز رسید.

تلاش اوپك و متحدانش برای محدودیت عرضه و تقویت بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۹، قیمت نفت برنت را با وجود سیل عرضه نفت شیل آمریكا ۲۳ درصد بالا برد. این ائتلاف اوایل دسامبر موافقت كردند محدودیت عرضه خودرا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ عمیق تر كنند.

این نظرسنجی نشان داد عربستان سعودی كه بزرگترین عضو اوپك است، در هدف تولید جدید خود پیشرفت كرده و تولیدش به ۹.۸۳ میلیون بشكه در روز رسیده كه كه بیشتر از دو برابر سهمی است كه در توافق كاهش تولید سال قبل به گردن گرفته بود و در راه كاهش تولید خود به ۹.۷ میلیون بشكه در روز است.

امارات متحده عربی هم تولیدش را بیشتر از میزانی كه توافق كرده بود كاهش داده و با كاهش ۶۰ هزار بشكه در روز، ۳.۰۴ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد.

عراق كوشش كرد نشان دهد به تعهداتش عمل می كند و تولیدش را به میزان ۶۰ هزار بشكه در روز در دسامبر كم كرد و ۴.۶۵ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد با این وجود این كشور تولیدش را باید ۱۸۰ هزار بشكه در روز دیگر كم كند تا به هدف تولید ۲۰۲۰ نائل شود.

نیجریه كه متعهد شده بود به تعهداتش تحت توافق كاهش تولید اوپك پایبند خواهد بود، تولیدش را در دسامبر ۳۰ هزار بشكه در روز كم كرد اما تولیدش همچنان اندكی بالاتر از سقف تولید ۲۰۱۹ مانده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، روسیه كه بزرگترین تولیدكننده غیراوپك مشاركت كننده در این پیمان است، عملكرد مشابهی داشت و تولید نفت و میعانات گازی این كشور در سال میلادی گذشته به بالاترین حد از دوران بعد از شوروی رسید و مسكو دلیلهای مختلفی در توجیه عدم كاهش تولید خود آورد.

تولیدكنندگان اوپك و غیراوپك كه به گروه اوپك پلاس معروف هستند، در نشستی كه اوایل دسامبر در وین داشتند، با افزودن ۵۰۰ هزار بشكه در روز دیگر به كاهش تولیدشان موافقت كردند و از اول ژانویه سال ۲۰۲۰ به مدت سه ماه به میزان ۱.۷ میلیون بشكه در روز تولیدشان را محدود خواهند كرد.

این گروه سیاست تولید نفت خودرا در یك نشست فوق العاده كه روزهای پنجم و شش مارس برگزار می شود، بازنگری خواهدنمود. از ۵۰۰ هزار بشكه در روز كاهش جدید، اوپك ۳۷۲ هزار بشكه در روز و كشورهای غیراوپك ۱۳۱ هزار بشكه در روز را برعهده خواهند گرفت.

منبع:

1398/10/14
13:23:32
5.0 / 5
4350
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی