افزایش 20 درصدی تولید سیگار

افزایش 20 درصدی تولید سیگار

به گزارش لوازم فلزی جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه در هشت ماهه سال جاری ۳۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نخ سیگار تولید شده كه نسبت به تولید ۲۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نخ پارسال ۲۰.۴ درصد رشد داشته است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، طبق این آمار واردات رسمی سیگار كه از سال ۱۳۹۷ به صفر رسیده بود همچنان متوقف است، اما صادرات این محصول در این مدت ۴۶.۷ درصد كاهش داشته، به صورتی كه صادرات سیگار از ۱۵۰ میلیون نخ در هشت ماه منتهی به آبان سال قبل به ۸۰ میلیون نخ در مدت مشابه سال جاری رسیده است.
برآورد وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از میزان قاچاق سیگار هم نشان داده است در حالیكه میزان قاچاق سیگار در هشت ماهه سال قبل ۱۴ میلیارد ۲۱۰ میلیون نخ تخمین زده شده بود، این رقم در مدت مشابه سال جاری هشت میلیارد و ۱۶ میلیون نخ برآورد شده كه حاكی از كاهش ۴۲.۶ درصدی برآورد قاچاق سیگار است.
لازم به ذكر است كه برآورد مصرف سیگار طی این هشت ماه معادل ۴۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون نخ در كل كشور است.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، در ماه های گذشته كشمكش سازمان های مختلف بر سر مالیات سیگار خبرساز شده بود. اوایل آذر ماه سال جاری، رییس دبیرخانه ستاد كشوری كنترل دخانیات وزارت بهداشت خواستار افزایش مالیات بر سیگار در بودجه سال ۱۳۹۹ شده و گفته بود كه ۲۰ هزار میلیارد تومان از درآمد ناشی از افزایش نرخ بنزین می توانست از افزایش ۱۰ درصدی مالیات بر سیگار تامین گردد. اما در مقابل انجمن تولیدكنندگان، واردكنندگان و صادركنندگان محصولات دخانی این آمار و ارقام را "غیرواقعی" و "بدون پشتوانه كارشناسی" توصیف كرده وهشدار داده بود كه “این مالیات، سهم ۲۰ درصدی سیگار قاچاق در بازار را به شدت افزایش خواهد داد.”
منبع:

1398/10/17
14:47:34
5.0 / 5
4225
تگهای خبر: بازار , بودجه , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی