رئیس كل بانك مركزی اعلام كرد:

سود بانك ها از تسهیلات مقابله با كرونا، منفی است

سود بانك ها از تسهیلات مقابله با كرونا، منفی است

به گزارش لوازم فلزی رئیس كل بانك مركزی اظهار داشت: باآنكه حتی با تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد هم، سود بانك ها منفی است؛ اما برای پشتیبانی از مشاغل صدمه دیده از كرونا، تصمیم به پرداخت تسهیلات با سود ۱۲ درصد گرفتیم.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، عبدالناصر همتی در یادداشت اینستاگرامی خود در مورد جلسه امروز رئیس بانك مركزی با مدیران عامل بانكهای تجاری دولتی و غیردولتی، نوشت: در این نشست جزئیات اعطای تسهیلات به كسب و كارهای صدمه دیده از شیوع كرونا مورد بحث قرار گرفت و بر مشاركت فعال بانك ها در اجرای طرح عرضه تسهیلات به كسب و كارهای صدمه دیده از شیوع كرونا تاكید نمودند.
همتی می افزاید: در این نشست ساز و كار اجرایی مصوبه ستاد اقتصادی دولت در مورد اعطای ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد به واحدها و كسب و كارهای صدمه دیده از شیوع كرونا تشریح شد و در نهایت مقرر شد تا مشاغل مشمول این مصوبه در ستاد اقتصادی دولت تعیین شده و دستورالعمل مربوطه به شبكه بانكی ابلاغ شود.
به گفته رئیس كل بانك مركزی، این تسهیلات به واحدهای صدمه دیده از شیوع كرونا كه اشتغال خویش را حفظ نموده باشند پرداخت خواهد شد.
همتی در این یادداشت آورده است؛ بازپرداخت اقساط این تسهیلات دو ساله بوده و چند ماه برای شروع بازپرداخت آنها تنفس در نظر گرفته شده كه احتمالاً زمان آغاز پرداخت اقساط مهرماه خواهد بود.
رئیس كل بانك مركزی اضافه كرد: نرخ سود ۱۲ درصدی این تسهیلات، منطقی است و بر مبنای بررسی های كارشناسی است؛ هر نرخی كمتر از این با عنایت به بار مالی آن برای نظام بانكی امكان پذیر نیست.
همتی افزود: باآنكه نرخ بهره حقیقی در كشورمان با وجود در نظر گرفتن نرخ سود ۱۸ درصد به علت نرخ تورم سالانه برای بانك ها منفی است و اساسا نرخ ۱۲ درصد هم بسیار منفی تر خواهد بود بنابراین چنین نرخ سودی، كمك مناسبی به مشاغل صدمه دیده خواهد بود.منبع:

1399/01/09
23:35:29
5.0 / 5
2997
تگهای خبر: اقتصاد , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی