همزمان با شیوع كرونا صورت گرفت؛

تولید و واردات 31 میلیون ماسك

تولید و واردات 31 میلیون ماسك

لوازم فلزی: مجموع ماسك های سه لایه و N95 تولیدی در سطح كشور تابحال حدود 15 میلیون و 266 هزار و 372 عدد بوده و 16 میلیون و 150 هزار ماسك N95 و سه لایه نیز وارد شده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، برمبنای آمارهای اولیه، همزمان با شیوع ویروس كرونا و درخواست حوزه بهداشت و درمان، مجموع ماسك های سه لایه و N۹۵ تولیدی در سطح كشور تابحال حدود ۱۵ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۳۷۲ عدد بوده و ۱۶ میلیون و ۱۵۰ هزار ماسك N۹۵ و سه لایه نیز وارد شده است.
همچنین در این مدت، تابحال ۱۳۶ میلیارد تومان توسط شركتهای بزرگ معدنی و صنایع معدنی برای تامین اقلام و كالاهای در رابطه با كرونا كمك شده است كه ۹ میلیون ماسك سه لایه و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار ماسك N۹۵ تهیه و به ستاد مبارزه با كرونا در كلیه استانهای كشور اهدا شده است تا با هماهنگی وزارت بهداشت به صورت رایگان توزیع شود.
تامین ارز موردنیاز واردات اقلام بهداشتی از محل تهاتر به میزان ۶.۶ میلیون یورو تابحال انجام شده است و آمادگی تامین ارز تا میزان ۳۰ میلیون یورو نیز وجود دارد.
كاهش حقوق ورودی واردات ماسك و لباس های پزشكی، ممنوعیت موقت صادرات مواد اولیه، واسطه ای و محصولات نهایی در رابطه با مقابله با كرونا و ابلاغ دستورالعملی ویژه به كلیه شركتهای تولیدی مرتبط برای تولید سه شیفت محصولات بهداشتی از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا بوده است.
گفتنی است؛ مجموع ماسك تولیدی تابحال ۱۵ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۳۷۲ عدد بوده كه این میزان جمع تولید ماسك سه لایه و N۹۵ است و ۱۴ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۴۲۳ عدد از این ماسك ها توزیع شده و مابقی تولیدات در انتظار تحویل به شركت های پخش زیرمجموعه سازمان غذا و دارو است.
از سوی دیگر، در مجموع تابحال واردات ۱۶ میلیون و ۱۵۰ هزار ماسك N۹۵ و سه لایه انجام شده است و واردات لباس یكسره (گان) ۵۴۰ هزار عدد بوده است.
وزارت صمت همین طور در این بازه زمانی، تامین و توزیع كالاهای اساسی و مورد نیاز مردم برای ایجاد ثبات در بازار را در دستور كار قرار داده و حدود ۴ میلیون تن كالای اساسی در گمرك منتظر تامین ارز توسط بانك مركزی است.
تولید و توزیع بیش از ۱۳ میلیون لیتر الكل
همچنین مجموع تولید الكل بیش از ۶ میلیون لیتر و مجموع توزیع الكل بیش از ۱۳ میلیون لیتر بوده كه مابقی توزیع الكل انجام شده از محل دپوی الكل بوده است كه به این آمار اضافه شده است.
همچنین ۲۸۰ تن الكل ظرف هفته جاری واردات شد كه یكهزار تن الكل نیز ثبت سفارش شده است.


منبع:

1399/01/13
19:35:48
5.0 / 5
3222
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی