سخنگوی گمرك ایران

آخرین وضعیت مرزهای كشور

آخرین وضعیت مرزهای كشور

به گزارش لوازم فلزی سخنگوی گمرك ایران ضمن تشریح آخرین وضعیت مرزهای زمینی كشور اظهار داشت: یك مسیر جدید از هرمزگان به كشور عمان برای صادرات مواد غذایی بازگشایی شده است.روح الله لطیفی در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: چند كامیون ایرانی كه پشت مرزهای تركیه بودند برای ورود به ایران، توانستند وارد تركیه و بعد وارد ایران شوند.
سخنگوی گمرك ایران اضافه كرد: در اقلیم كردستان شاهد توقف بیش از اندازه كامیون های ایرانی حامل سوخت هستیم چونكه مصرف سوخت در عراق پایین آمده و مخازن و پمپ بنزین ها پر است.
وی افزود: ارتباط با افغانستان هم عادی است اما مرزها با كشور پاكستان بسته است.
لطیفی اضافه كرد: یك مسیر جدید از هرمزگان به عمان برای صادرات مواد غذایی بازگشایی شده است. همچنان مسیر تجاری به امارات و كویت بسته است. به كشور قطر نیز فقط شناورهای فلزی یخچال دار اجازه ورود دارند. به عراق غیر از اقلیم كردستان مسیرها بسته است. تجارت با كشور ارمنستان هم محدود است.
سخنگوی گمرك ایران اظهار داشت: مرز نخجوان به صورت ترانشیپ و برای ورود محدود صادرات باز است. به كشور آذربایجان با شیوه ترانشیپ صادرات داریم. به كشور روسیه نیز بوسیله دریایی و زمینی و ریلی از مسیر آذربایجان ترانزیت كالا داریم.
وی اضافه كرد: از مسیر دریایی مثل بندر انزلی، آستارا، كاسپین، امیرآباد و نوشهر به روسیه و آذربایجان واردات و صادرات داریم.
لطیفی افزود: ارتباط با كشور تركمنستان از مسیر ریلی سرخس باز است و كالاهای فاسد نشدنی از آن مسیر وارد این كشور می شوند و در آنجا به سبب اینكه عرض راه آهن در كشورهای آسیای میانه با ایران فرق دارد در مرز لوكوموتیو تغییر می كند و جا به جایی كالا صورت می گیرد.
سخنگوی گمرك ایران اضافه كرد: همین طور رایزنی هایی با راه آهن جمهوری اسلامی ایران شده است تا مسیر ریلی اینچه برون بازگشایی شود. هم اكنون راه آهن ایران، وزارت امور خارجه و سفارت ایران در حال كوشش برای بازگشایی جهت ارسال كالا از این مسیر به تركمنستان هستند، اما هنوز به نتیجه نرسیده است.
صادرات و واردات بین ایران و تركیه از مسیر ریلی رازی / ‏‬مشكل مخابراتی داریم
وی افزود: طبق توافقی كه شده، به تركیه از مسیر ریلی رازی به صورت روزانه واردات و صادرات داریم. البته در گمرك رازی مشكلاتی در بحث زیرساخت های ارتباطات داریم كه امیدواریم شركت مخابرات با جدیت این مشكل را رفع كند.
تمام بنادر اصلی كشور فعالند
لطیفی با اعلان اینكه بنادر اصلی كشور فعال می باشند، اظهار داشت: بندر امام خمینی، بندر شهید رجایی، بندر شهید باهنر، بندر بوشهر و بندر چابهار، هم در حوزه ترانزیت و هم واردات و صادرات كالاهای تجاری فعال می باشند و حتی بنادری مثل خارك و عسلویه نیز به فعالیت خود ادامه می دهند.
وی اضافه كرد: سایرمقاصد دریایی همچنان فعال است.

1399/01/17
23:27:34
5.0 / 5
3341
تگهای خبر: شركت , صادرات , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی